Kalıcı Miyop Tedavisi

Kalıcı Miyop Tedavisi

konusunda yepyeni bir döneme geçilmesini sağlayan kontak lensler, göze cisimlerden yansıyarak gelen ışınların yayılması için kullanılan kalın kenarlı içbükey merceklerin takılı olduğu gözlüklerin tarih olmasını sağladı. İnsanlar bu kontak lenslerle gözlüklerden çok daha net görüntü alabilmektedir. Tek bir türevi bulunmamakla birlikte farklı tipi bulunan miyop sorunu, çoğu insanın bildiğinin tamamen aksine bebeklik döneminde ya da tam aksine 40 yaşından sonra dahi aniden ortaya çıkabilir. Genetik unsurlardan dolayı bebeğin dünyaya miyop sorunuyla birlikte gelmesi mümkün olabileceği gibi, kişinin 40 yaşına kadar gözlük kullanma ihtiyacı duymaması ve biranda gözünde miyop kaynaklı görme kusuru belirmesi de söz konusudur. Lensler ile gözlüklerin çekmecelere kaldırılması sağlanmış olmasına karşın modern tıp teknolojinin desteği sayesinde lazerli miyop ameliyatlarının bu göz kusuruna kalıcı çözüm sunmasını da sağlamıştır.

Narkoz kullanılması gerekmeksizin ve üstelik hiçbir acı hissedilmeden yapılan lazerli miyop ameliyatları birkaç dakika içinde tamamlanmaktadır. Kişinin bu kısa süre içinde acı hissetmemesi büyük bir avantaj olduğu gibi ayrıca müdahale sonrasında hemen günlük hayatına dönmesi de mümkündür. Bu büyük imkanlar neticesinde lazerli miyop ameliyatları, Türkiye’deki gibi dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde en çok tercih edilen kalıcı miyop tedavisi olmuştur. Ancak lazerli miyop ameliyatından önce hastanın uygulamayı yürütecek doktorla müdahale ve sonuçlarıyla ilgili konuşması da muazzam derecede önemli bir konudur. Zira bu sayede hekimiyle konuşan hastanın ameliyat sonuçlarına dair “gerçekçi” bir beklentiye sahip olması mümkün olacaktır. Doktorlar hastanın gözünün fizyolojik özelliklerini, sahip olduğu hastalıklarını, genetik özelliklerini, miyop tipini ve diğer birçok farklı bileşeni inceleyerek lazerli miyop ameliyatından elde edilecek sonuç hakkında net bilgi verebilmektedir. Çünkü bazı hastalarda oldukça farklı nedenlerden dolayı yapılan lazerli miyop ameliyatıyla gözdeki görme kusurunun tamamen ortadan kaldırılması, en azından şuan için mümkün olmamaktadır.

Lazerli miyop ameliyatları farklı miyop tiplerine, farklı amaçlar doğrultusunda uygulanmaktadır. Bu nedenden ötürü tüm insanların tek bir ameliyat olarak miyop probleminden tamamen kurtulması ve hayatının sonuna dek de asla gözlük kullanma ihtiyacı duymaması gibi bir durum söz konusu olmayabilir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.