İç Çamaşırları Nasıl Yıkanmalıdır?

İç Çamaşırları Nasıl Yıkanmalıdır?

İç Çamaşırları Nasıl Yıkanmalıdır?

Kadınlar estetik ve çekici bir görünüm açısından giydikleri kıyafetlere baştan aşağı dikkat etmektedir. Her ne kadar ön planda olmasa da estetik görünümlerinde rahatlığı sağlayan iç çamaşırları da kadınlar için oldukça önemlidir. Günlük kullanımlar ya da özel geceler için özenle seçilen iç giyim çamaşırların temizleme aşamasında şeklinin bozulmaması da oldukça önemlidir. İç çamaşırlar normal çamaşırlarının normal çamaşırlar gibi yıkanamayacağı bilindiği gibi birçoğunuzun aklına iç çamaşırları nasıl yıkanmalıdır gibi bir soru gelmektedir. İşte sizlere önem verdiğiniz iç çamaşırlarınız için iç çamaşırı yıkama tavsiyeleri. Sizler de bu tavsiyelere uyarak iç çamaşırlarınızı artık ilk günkü gibi şekli bozulmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sütyen gibi hassas iç çamaşırlarınızı elde yıkamanız daha doğru olacaktır.

Elde yıkadığınız sütyenlerinize deterjan yerine şampuan kullanmanız hem daha güzel kokmasına hem de yumuşacık olmasına neden olduğu için yıkama esnasında deterjan yerine şampuan kullanmanız tavsiye edilir.

Makinenin hassas ayarında soğuk suyla yıkanmasına dikkat ederek naylonlu olan iç çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Naylonlu olan iç çamaşırlarını sıcak suyla yıkamanız naylonlu yapısından dolayı iç çamaşırlarınızın şeklini bozacaktır. Makinede yıkanacaksa bu ayrıntıya çok dikkat edilmelidir.

Yine sütyenlerin çamaşır makinesinde yıkanması için geliştirilen toplar da makinede temizlik için önerilebilir. Ancak bu topların açılma ihtimalinin olduğu düşünüldüğünde sütyenlerinizin şeklinin bozulma ve deforme olma olasılığının göz önünde bulundurulması gerekir.

İç çamaşırları yıkandıktan sonra unutulmamalıdır ki asarak değil sererek kurutulmalıdır. Böylelikle iç çamaşırların deforme olmasının önüne geçilmiş olur.

Her ne kadar makinede yıkanılması tavsiye edilse de iç çamaşırlarınızın şeklini koruyabileceğiniz tek yol nazik ve yumuşak hareketlerle elde yıkama olacaktır. Özellikle şeffaf gecelikleriniz, özel gecelerinize ait özel iç çamaşırlarınız özenle elde ılık su ve şampuan ile yıkanmalıdır. Böylelikle iç çamaşırınızın ilk gün ki yeniliğini uzun yıllar koruyabilirsiniz.

Kadınlar için önemli olan ve tüm gün gerek gündelik kullanımlarla gerekse özel kıyafetlerinin altında rahatlık için kullandıkları iç çamaşırlarının rahatsız edici ve şeklinin bozulmuş olması kadında huzursuzluk yaratabilmektedir. İç çamaşırının yarattığı huzursuzluk ise kadının davranışlarına yansıyacaktır ve hareket kabiliyeti bir nevi kısıtlanacaktır. Bu nedenle iç çamaşırları temizliğinin yukarıda tavsiye edilen şekilde yapılması önerilir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.