Gül Yağının ve Suyunun Faydaları

Gül Yağının ve Suyunun Faydaları

Gül Yağının ve Suyunun Faydaları

İçeriğindeki zengin besin öğeleriyle cilde ciddi anlamda faydaları bulunan gül yağı ve gül suyu deriyi besleyerek hem genel cilt bakımı amacıyla hemde çeşitli hastalıkların tedavisi sırasında sıklıkla kullanılabilmektedir. Bu içeriğimizde gül yağının ve suyunun faydaları nelerdir ayrıntılı olarak değinmek istiyoruz.

Gerginlik Sağlar;

Gül yağı yüzde kullanıldığı zaman deriyi gerginleştirerek cildin kırışıklıklardan korunmasını sağlamaktadır.

Doğum Lekelerini Giderir;

Uzun süreli kullanıldığı takdirde doğum lekeleri vb. çeşitli izleri giderdiği tespit edilmiştir.

Makyaj Temizleme Ürünüdür;

Gün içinde yaptığınız makyajı temizlerken alkol vb. zararlı maddeler yerine gül yağı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Hem oldukça etkili hemde daha sağlıklı bir sonuç elde edersiniz.

Alerjiden Korur;

Çeşitli kimyasal malzemeler ve makyaj ürünleri deride kullanıldığı takdirde alerjilere sebep olabilmektedir. Oysa ki gül suyunda böyle bir durum söz konusu değildir. Gül suyu ciltte hiçbir şekilde alerji vb. olumsuz durumlara sebebiyet vermez.

Müshil Etkisi Gösterir;

Kabızlık sorunu yaşayan kişilerde gül yağı müshil etkisi göstererek bu sorunlarının azalmasını sağlamaktadır.

Göz Nezlesini Giderir;

Antimikrobiyal ve dezenfektan olması sebebiyle göz nezlesine karşı koruyucu ve göz nezlesini giderici etki göstermektedir.

Gördüğünüz üzere gül yağı ve suyu birçok farklı amaçla kullanılan ve faydaları oldukça fazla olan tamamen doğal bir üründür. Gül suyu kullanmak isteyen kişiler eğer mümkünse kendi gül sularını kendileri hazırlamalıdırlar veya fazla su katılmamış doğal gül suyu bulmalı ve kullanmalıdırlar. Gül yağı çeşitli kozmetik dükkanlarında ve bitkisel ürün satan marketlerde bulunmaktadır.

Kendiniz evinizde gül suyu yapmak isterseniz evde gül suyu nasıl yapılır isimli makalemizi okuyabilirsiniz…

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.