Doğum Tarihi Kişilik ve Karakteri Belirler Mi?

Doğum Tarihi Kişilik ve Karakteri Belirler Mi?

Kişilik ve Karakteri Belirler Mi?

İnsanlarda burçlarının karakter ve kişiliklerini etkilediğine bazı kesimler tarafından inanılmaktadır. Fakat aslında burçlardan daha ayrıntılı şekilde net olarak belirli tarihlerinde karakterin tespit edilmesini sağladığı belirtilmektedir. Bu içeriğimizde hangi doğum tarihinde olanların hangi kişilik yapısına sahip olduğunu belirtmek istiyoruz.

1 Ocak – 10 Ocak: Bu tarihler arasında doğanlar, genelde sakin ve kavga etmeyi sevmeyen bir yapıda olurlar. Sevdikleri insanlara karşı olan düşkünlüklerinden ve bu sakin yapılarından dolayı partnerleriyle ya da aile üyeleriyle tartışmaktan kaçınır, orta yolu bulmaya çalışırlar. Bu tarihlerde doğanlar, başkalarının mallarına göz dikmeden kendi kazanmayı seven insanlardır. Kibar ve dürüst yapıları nedeniyle genelde çok sevilen bu tarih insanları, pes etmeyen ve sevgiye değer veren bir yapıya sahiptirler.

11 Ocak – 19 Ocak: Bu aralıkta doğan insanlar, mantık ve akıl insanlarıdır. Onlar için en önemli şey; mantıklı olmak ve sürekli öğrenmektir. Mantıklı yapıları sayesinde her işte doğru olanı seçen bu insanlar, iş hayatında da başarıya ulaşmış kişilerdir. Söz tutmakta ve gözlem yapmakta üstüne olmayan bu tarih arasında doğmuş insanlar, ağır başlı yapılarının yanında gerektiği durumlarda sert olmayı da başarabilirler.

20 Ocak – 29 Ocak: Bu tarihler arasında doğmuş olan kişiler; insan ilişkileri güçlü olan ve toplum bilincine sahip bireylerdir. Açık sözlü yapıları ve pratik düşünme yetenekleri sayesinde çevrelerinde sevilen bu insanlar, duygularını geri plana atarak mantıklarını baz alıp hareket etmeyi de becerebilirler. Öğrenme kabiliyeti açısından diğer insanlara göre daha başarılı olan bu kişiler, zorluklarla karşılaştıklarında yaratıcı çözümler bulmada ve gerektiğinde buluş yapmada da son derece başarılı olmaktadırlar.

30 Ocak – 8 Şubat: Becerikli ve bilimsel zekaya sahip olan bu insanlar, dürüst ve ikili ilişkilere çok değer veren bir yapıya da sahiptir. Gelişmiş gözlem gücü sayesinde kişilik analizi ve iş hayatındaki başarılarda yüksek performans gösterdikleri gibi, yenilikçi ve sıradışı yapıları sayesinde de dikkat çekicidirler. Girdikleri her ortama adapte olabilen, espri yeteneği gelişmiş, zeki ve tartışmaktan çekinmeyen, ikna kabiliyeti sayesinde de tartışmaların sonucunda haklı çıkabilen yapıdadırlar.

9 Şubat – 18 Şubat: Özgürlüğüne düşkün olan bu insanlar, keşfetmeyi seven ruhları sayesinde sürekli gezmek isteyen bir yapıya sahiptir. Farklı olmayı ve yenilikleri seven yapıları sayesinde değişik ilişkiler yaşamaktan çekinmez, rutini sevmezler. Bu dönemde doğan insanlar, modayı ve yeni tasarımları da sık sık takip ederler. Bu değişik kişilikleri sayesinde arkadaş çevresi de oldukça geniştir. İlgi çekici yapıları nedeniyle karşı cinsin ilgisini de kolaylıkla çekebildiklerinden, yalnız olmaları neredeyse imkansızdır.

19 Şubat – 29 Şubat: Bu tarihler arasında doğan insanların hayal gücü çok yüksektir. Ayrıca sorun çözmede ve insanlara yardım etmede de büyük bir başarıya sahip olan bu insanlar, sevdikleri insanlara karşı da son derece ilgilidirler. Duyarlı kişilikleri ve şefkatli yapıları nedeniyle başı dertte olan insan ve hayvanlar, onlar için yardım edilmesi gerekenler listesinde yer almaktadır. Pozitif düşünme yetenekleri sayesinde kolay kolay dert çekmeyen bu insanlar, aşk ilişkilerinde de oldukça tutkulu ve verici olmayı başarabilirler.

1 Mart – 10 Mart: Bu tarihler arasında doğanlar, mütevazi yapıları ve sosyal hayattaki aktiflikleri sayesinde genelde çok sevilirler. Duygularını fark eden ve değer veren bu insanlar, ailesine ve sevdiklerine de düşkün bir yapıya sahiptirler. Aşık olmayı, güzel yaşamayı seven yapıları ve kötülük sevmeyişleri sonucunda hassas bir yapıdadırlar ve kötü davranışları sevmedikleri gibi, kendilerine sergilendiğinde de tahammülleri yoktur. Yetenekleri ve güçlü sezgileri, onları ilgi çekici insanlara dönüştürür.

11 Mart – 20 Mart: İstedikleri zaman her konuda başarılı olabilecek bir yapıya sahip olan bu insanlar, yalnızlıkla güçlenmeyi de bilirler. Sezgileri son derece güçlü olan ve doğaüstü bir içsel güce sahip olan bu dönem insanları, diğer insanların fikirleri üzerinde de etkileyici bir rol oynayabilirler. Olumlu enerjileri yardımıyla her konuda pozitif olabildiklerinden, başarısız olmaları da neredeyse imkansızdır. Sırdaş yapıları onları iyi birer dost yaparken, öngörüleri de onlardan bir şeyler saklamayı imkansız bir hale getirir.

21 Mart – 31 Mart: Bu tarihler arasında doğan insanlar, hayatlarında kendilerine hedefler koyan ve yılmadan o hedefe ulaşmak için çabalayan bir yapıya sahiptirler. İnatçı yapıları da bu konuda onlara yardımcı olur. Kendi doğrularını belirleyen ve onlardan şaşmayan bu insanlar, fiziksel olarak da son derece güzel ve güçlü bir yapıdadırlar. Romantizm açısından da istekli ve çekicidirler.

1 Nisan – 10 Nisan: Canlı yapıları ve yüksek enerjileriyle, girdikleri her ortamda dikkat çeken bu ışıl ışıl insanlar, kişileri etkilemede de başarılıdırlar. Kendini iyi ifade edebilen yapıları ve yetenekleri doğrultusunda sanatçı olmak için biçilmiş kaftandırlar. Hayatı seven ve tadını çıkarmayı da başarabilen bu insanlar, çevreleri tarafından da sevilip sayılırlar.

10 Nisan – 20 Nisan: Bu tarihler arasında doğan insanlar, para harcamayı ve lüksleri çok severler. İyi kalpli yapıları ve inançları nedeniyle sevilirler ve cömertlikleri sayesinde çok tutulurlar. Adaletli olmak, onlar için vazgeçilmezdir. Başkalarına maddi ya da manevi açıdan yardım etmeyi ve sonunda takdir edilmeyi çok severler. Seyahat etmek, yeni yerler ve insanlar keşfetmek, bu dönemde doğan insanlar için çok cezbedicidir.

20 Nisan – 30 Nisan: Bu dönemde doğanlar, güzel olan her şeye aşıktırlar. Kaliteli ve kendini gösteren her şey onlar için çekicidir. İnsani değerlere önem verirler ve arkadaşlarını sahiplenirler. Sosyallikten asla vazgeçemezler; çevreleri geniş ve güzeldir. Nazik olmayı severler ve bu nedenle çok sevilirler. Tartışmalar onlar için yorucudur; kibar olmak ve duyarlı olmak daha önemlidir.

1 Mayıs – 10 Mayıs: Sezgileri güçlü olan bu insanlar, aklı ön planda tutan yapıları nedeniyle zaman zaman sezgileri ve mantığı arasında seçim yapmak zorunda kalırlar. Kendini ifade etmek, konuşmak, yazmak gibi konularda üstün yetenekleri vardır. Karakter analizi konusunda oldukça başarılı olan yapıları da bunlarla birleşince; aslında tam bir yazar profiline sahiplerdir. Organizasyon konularında başarılı olan yapılarıyla birlikte, grup çalışmalarında da son derece başarılı olurlar. Karşısındaki insanları kolayca etkileyebilmesi de bunlarla birleşince; iş hayatında başarılı olmaları kaçınılmazdır.

11 Mayıs – 20 Mayıs: Aşkta, işte ve arkadaşlıkta güvenilir olan bu insanlar, dürüstlükleriyle herkesin gönlünü kazanırlar. Gerçekçi yapıları ve başarma istekleri sayesinde çalışkan ve verimli olabilirler. Kıymet bilen, değer veren, aşkı el üstünde tutan bu insanlar, başkalarından çok kolay etkilenebilirler. Kabalık, bu tarihlerde doğan insanlara göre değildir. Başarıları sonucunda böbürlenmek yerine, bunun zaten olması gereken bir başarı olduğunu düşünürler.

21 Mayıs – 31 Mayıs: Yeni insanlar tanımayı çok seven bu dönem insanları, becerikli ve mantıklı yapıları nedeniyle bu tanışmalar sonucunda kolaylıkla yeni dostlar edinebilirler. Yeniliği severler; hayatta da, kendilerinde de. Meraklı yapıları ve bilgiye karşı olan sevgileri nedeniyle işlerine yarayabilecek her şeyi öğrenmek isterler. İyi ve kötüyü ayırt edebilen bir mantığa sahip oluşları, onların üzülmelerini engeller. Kolay kolay düşmanları olmaz fakat çok nadir olursa da; onları alt edebilecek kıvrak zekaya sahiptirler.

1 Haziran – 10 Haziran: Hayatın güzel olan ayrıntılarını görmeyi başarabilen bu insanlar, hayattan zevk alırlar ve etrafındakilerin de almasını sağlarlar. Uzlaşmacı bir yapıya sahip olduklarından, aşk ilişkilerinde kavga ve ayrılıklar kolay kolay ortaya çıkmaz. İnsanına göre davranmayı bilirler. Duyarlı ve kaliteli yapıları, ilişkilerindeki başarı oranlarını arttırır. Rahatına düşkün olan bu insanlar, zora gelmeyi pek sevmezler. Sıradanlık, onlara göre değildir ve gerçek dost buldukları zaman, onu kaybetmemek için her şeyi yaparlar.

11 Haziran – 21 Haziran: Objektif düşünme yetenekleri sayesinde, başarılı bir yapıya sahip olabilirler. Özgürlüğüne düşkün olan bu insanlar, sıkıntılı durumlardan kaçmanın bir yolunu da bulabilirler. Orijinal olan ve modaya uygun her şey dikkatlerini çeker. Farklı insan tipleriyle kolayca anlaşabilirler ve fikirlerini rahatça sunabilir, beğenilebilirler. Yaratıcı yönlerini istediklerinde ortaya çıkarırlar ve haksızlıklarla savaşmayı da iyi bilirler.

22 Haziran – 30 Haziran: Bu dönemde doğan insanlar için güven, en önemli duygudur. Güveni hissetmeyi ve güvende yaşamayı isterler. Empati yetenekleri gelişmiş olduğundan, karşısındaki insanı üzmeleri çok nadir olur. Sevdikleri onlar için değerlidir ve koruyucu yapılarıyla onlara zarar gelmesine izin vermezler. Güveni kaybettiği zaman sertleşebilen bu insanlar, onun dışında uzlaşmacı ve uysal bir yapıya sahiptirler. Etkileme gücü gelişmiş olan bu insanlar, empati yetenekleriyle bu güçlerini birleştirerek karşılarındaki insanı kolaylıkla çözebilir ve etkileyebilirler.

1 Temmuz – 11 Temmuz: Yenilikçi yapılarını kendilerinden iş hayatlarına kadar her alana taşıyabilen bu insanlar, düşünce gücü açısından da oldukça gelişmişlerdir. Şüphe duydukları konularda sonuna kadar araştırarak o durumu çözebilen bu insanlar, bu araştırmacı tutumlarını her konuda sergilerler. Karşılarına çıkarılanla yetinmeyerek, kendi araştırmaları sonucunda çıkanlara güvenirler. Gelişim, onlar için vazgeçilmez ve kaçınılmazdır. Güçlü olmayı severler ve güçsüz görünmemek için ellerinden geleni yaparlar.

12 Temmuz – 22 Temmuz: Sanatçı ruhlu olan bu insanlar, çoğu sanat dalında yeteneğe sahiptir. İdealist yapıları ve yüksek vizyonu sayesinde iş hayatında başarılı olurlar. Şefkatli yapıları yardımıyla yardım etmeyi çok severler ve duyarlı yürekleri sayesinde vericidirler. Hayal gücü yüksek olan bu insanlar, algılarına önem verirler. Aşkta da bu tutumlarını sergileyen bu dönem insanları, dünyayı kendi alıglayış biçimlerinden ibaret tutarlar.

23 Temmuz – 1 Ağustos: Kendine güvenen, kendi ayakları üzerinde durabilen, liderlik vasfı taşıyan, gururlu, bağımsız hareket etmekten kaçınmayan bu insanlar, istedikleri her konuda başarılı olabilirler. Sadakat, onlar için en önemli histir. İçi dışı bir yapıları nedeniyle çoğu zaman yanlış anlaşılsalar da; onları gerçekten tanıyan insanlar, bu huylarını çok severler. Mantığı yerine kalbini dinlemeyi tercih eden bu insanlar, toplumda fark edilmek açısından hiçbir sıkıntı çekmezler.

2 Ağustos – 12 Ağustos: Neşeli yapıları, hoş sohbetleri, vicdanlı ve gururlu tavırları, insanları dinlemeyi ve yardım etmeyi seven tutumları sayesinde çok sevilirler. Para harcamayı ve kaliteyi seven bu insanlar, diğer insanları kırmaktan kaçınırlar. İnanç açısından oldukça gelişmiş ve maneviyata önem veren yapıları nedeniyle, kalplerini ferah tutmayı bilirler. İdeal sırdaş ve dost olan bu insanlar, emir almayı sevmezler.

13 Ağustos – 22 Ağustos: Bu tarihler arasında doğan insanlar, tam olarak savaşçı bir ruha sahip olurlar. İstedikleri ve hayalleri uğruna sonuna kadar savaşmaktan çekinmezler; haksızlıklar karşısında savaşırlar, başkalarının hakları için de savaşırlar… Enerjik yapıları ve zekaları sayesinde nasıl hareket etmeleri gerektiğinin farkında olan bu insanlar, içsel anlamda olduğu kadar fiziksel olarak da güçlü bir yapıya sahiptirler. İnsanları gözlemleme ve çözme konularında başarılı olduklarından, dostları da onlar gibidir. Açık sözlüdürler ve beklemeyi hiç sevmezler.

23 Ağustos – 1 Eylül: Mantıklı, akıllı, ilişkileri kuvvetli olan bu insanlar, sorunları sevmezler. Kaliteli insanları severler ve ilişkilerindeki başarıları nedeniyle, çevreleri hep sabittir. Cahil insanlara tahammül edemezler ve kaliteli mekanlara gitmeyi severler. Gözlem gücü açısından gelişmişlerdir fakat karşısındaki insanı gözlemlerken, onun eksik yönlerini öncelikle görürler. Bu tarihlerde doğan insanların, kavrama yetenekleri de son derece gelişmiştir.

2 Eylül – 12 Eylül: Ciddiyet sahibi ve sağlam karakterli bu insanlar, çalışkan ve mantıklı bir yapıya sahiptirler. Planlı davranmak, yanlış kararlardan kaçınmak için onlar adına uygundur. Disiplinli yapıları nedeniyle iş hayatında çok sevilen bu insanlar, güvene değer verirler ve dikkatli davranırlar . Olgun yapıları, tutarlı hareketleri, doğru sözleri nedeniyle çevrelerince sevilirler.

13 Eylül – 22 Eylül: Yerinde konuşmayı, güçlü görünmeyi seven bu insanlar, konu aşka geldiğinde yelkenlerini suya indirirler. İmajını güçlü göstermek, görünümünü en üste çıkarmak isterler. Tarafsız düşünebilir, iletişim konusunda yüksek performans gösterebilirler. Bu dönemde doğan insanlar huzursuzlukları sevmezler ama alttan almayı da beceremezler. Nazik olan bu insanlar, sosyalliği de çok severler.

23 Eylül – 2 Ekim: Bu tarihler arasında doğan insanlar, fiziksel anlamda da en az içleri kadar güzel olurlar. Güzel olan her şeyi, lüksü ve güzel düşünceyi severler. Sosyal açıdan gelişmiş, zevkleri uğruna para harcamayı seven yapıları sayesinde sürekli gezerler. Seyahat etmeyi severler ve şanslı bir yapıya sahiptirler.

3 Ekim – 13 Ekim: Bu tarihler arasında doğanlar, diğer insanlar tarafından ilginç ve çekici bulunurlar. Özgürlüklerine düşkün ve dağınık olan bu insanlar, kuralları sevmezler ve uymazlar. Sosyal ilişkileri onlar için çok önemlidir ve etrafındaki insanlar tarafından farklı bulunmayı çok severler. Kendi kararlarını verebilecek mantıklı yapısı, kendi kararlarında ısrarcı olacak inatçı yapısıyla birleşir ve bu insanlara istemedikleri şeyleri kolay kolay yaptıramazsınız. Sanatı, yenilikleri, modayı çok severler.

14 Ekim – 23 Ekim: Her anlamda pratik ve hızlı olan bu insanlar, sorun çözmede ve dikkat çekmede de başarılıdırlar. Aşk ilişkilerinde duyguları kadar mantıklarını da ön planda tutabilen bu kişiler, etrafındaki insanlarla işbirliği kurmakta ve uyum sağlamakta da başarılı olurlar. Cazibeli ve dikkat çekici yapıları, onları iyi bir partner yapar. Yenilikleri denemekten korkmazlar ve gelişip büyümeyi tercih ederler.

24 Ekim – 1 Kasım: Bu tarihlerde doğan insanlar, çekici ve karizmatik olurlar. Karşı cinsi kolayca etkiler ve merak uyandırırlar. Keskin sözlü ve kendine güvenen yapıları, bazen yanlış anlaşılmalarına neden olsa da, savaşmayı ve kendilerini ifade etmeyi iyi bilirler. Disiplinli ve kontrollü yapıları nedeniyle sözlerini dinletmeyi severler ve becerirler. Gizliliğe önem verirler.

2 Kasım – 11 Kasım: Duyarlı yapıları, romantizmi ve tutkuyu sevişleri, hayallerini gerçeğe dönüştürecek güçlü ve inançlı ruhları sayesinde başarılı olan bu insanlar, aşka aşık olurlar. Aşk için her savaşa girer, mücadele eder, başarırlar. Başkalarının sorunları çözmek yerine onları sorun çözmeye yönlendirmeyi başarırlar ve empati yetenekleri gelişmiştir. Dostlukları son derece gerçektir ve onları kaybetmeyi göze alamazlar.

12 Kasım – 22 Kasım: Bu tarihlerde doğan insanlar, etkileyici bir kişiliğe sahiptir. Haksızlığa gelemez ve mücadele ederler. Doğrular, onlar için en önemli şeylerdir. Şanslı olmaları nedeniyle hep başarıya ve güzelliğe ulaşırlar. Başlarına kötü şeyler geldiği zaman da kendilerini kolayca toparlarlar. Altıncı hisleri gelişmiştir; çoğu zaman iç seslerini dinleyerek hareket ederler. Ailesine, dostlarına, sevgilisine ve ülkesine bağlı olan bu insanlar, girdikleri her ortamda kendilerini belli etmeyi de iyi bilirler.

23 Kasım – 1 Aralık: Ahlaki değerlere önem veren, inançlı, özgüvenli, dürüst olan bu insanlar, eğitime ve gelişmeye de aynı şekilde önem verirler. Hayatı sonuna kadar yaşamaktan yana oluşları, eğlenmeyi bilmeleri sonucunu doğurur. Aşkta bağlanmayı sevmeseler de, korumacı ve kıskanç yapılarını devam ettirirler. Yol göstermeyi, yardım etmeyi, para harcamayı, eğlenmeyi severler ve değerlerine önem verirler.

2 Aralık – 11 Aralık: Bu tarihlerde doğan insanlar, çok cesur olurlar. İnançları doğrultusunda hareket ederler ve eğer inanmazlarsa; kabul etmeleri imkansız olur. Haksızlıklarla savaşmaktan çekinmeyen, bağımsız ruhlu ve kendi içiyle hareket eden bir yapıya sahiptirler. Sadık ve fedakar yapıları, verdikleri sözlere olan bağlılıkları, aktif oluşları, tutkulu ve sabırsız davranışları vardır. Rekabet etmeyi severler ve girişimci bir ruha sahiptirler.

12 Aralık – 21 Aralık: Bu tarihlerde doğanlar, duygularını kontrol altında tutabilen insanlardır. Sevilmeyi, beğenilmeyi, ilgi görmeyi çok severler ama kendileri bu hisleri kolay kolay göstermezler. Aşkta bencil tavırlar sergilemekten çekinmezler. İnsanları etki altına almayı iyi bilirler ve yanılmayı sevmezler. Bu tarihlerde doğanlar, gururlu ve gelişimden yana bir karaktere sahip olurlar. Hakimiyet kurmayı ve bilgili olmayı çok severler.

22 Aralık – 31 Aralık: Sorumluluklarının farkında olan, istedikleri doğrultusunda hareket eden, kararlarında haklı çıkan insanlardır. Disiplinli olmak ve zorluklarla savaşmak onlar için çok kolaydır. Sadık ve güven uyandıran yapıları nedeniyle, partnerleri tarafından çok sevilirler. Gözlem yapmayı iyi bilirler ve hayatta her alanda emin adımlarla ilerlerler. Uçarılığı sevmezler ve kendilerini belirli şartlarda tutabilir, koşullara kolayca ayak uydurabilirler. Lider ruhlu ve karamsar bir yapıya sahiptirler.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.