DOĞAL TAŞLARIN İNANILMAZ GÜCÜ

DOĞAL TAŞLARIN İNANILMAZ GÜCÜ

DOĞAL TAŞLARIN İNANILMAZ GÜCÜ

Dünyada bulunan birçok şeyin anlamı ve belli bir amacı vardır. () da bunlardan biridir. Birçok amaçla ve farklı sektörlerde kullanılan bu taşların sağlığa da faydası olduğu söylenir . Bu taşların her birinin farklı özellikleri vardır bundan dolayı ayrı amaçlarla kullanılır. Hepsinin ortak yönü insana fayda sağladığıdır.

AKİK

Cesaret taşı olarak bilinir . Bedene de sıcaklık hissi vererek gerginliği alan bir özelliği vardır. Cilt hastalıklarına iyi geldiği söylenir. Verdiği enerjiyle insan psikolojisini olumlu etkiler, iyi düşünmemizi sağlar. Heyecanı, stresi ve sinir bozukluklarını yatıştırdığı söylenir. Akik taşının mavi, kırmızı ve kahverengi tonları vardır.

TURKUAZ

Çok eski taşlardan biridir. İyileşme taşı olarak bilinir. Kemik erimesine migrene ve kalp hastalıklarına iyi geldiği söylenir. Taşıyan kişiyi nazardan koruduğu ve özgüven verdiği söylenir. Tansiyona iyi gelir. Ruh sağlığını geliştirir. Hücreleri yeniler.

YEŞİM TAŞI

Cömertlik ve insaniyetlik taşı olarak bilinir. Şans getirici özelliği olduğu söylenir. Korku ve endişe gibi duygulardan uzak tutar. Dinlendirici özelliği vardır. Hayal gücünü attırdığı söylenir.

ZÜMRÜT

En değerli taşlardandır. Yeşil renktir. Bolluğu ve zenginliği simgeler. İslam ülkelerinde koruyucu tılsım olarak görülür.

ELMAS

Rüyaların taşı olarak bilinir. En sert taş olan elmas beyin foksiyonlarını tedavi edici özelliğe sahip olduğu söylenir . Masumluğu simgeler .

SAFİR

Isıya dayanıklı olan taş kalp ve böbrek hastalıklarına iyi geldiği söylenir . Sezgi gücünü artırdığına inanılır .

LAL

Tutku taşı olarak bilinir. Kadın erkek ilişkisini dengede tuttuğu söylenir. Açık kırmızı ve koyu kırmızı renkleri vardır. Açık kırmızı kadını, koyu kırmızı erkeği temsil eder. Sevginin simgesi olduğu söylenir.

OPAL

Gök taşı olarak tanınır. Bazıları talihsizlik getiren bir taş olduğunu düşünürken bazıları da güven duygusunu koruduğuna inanır. Bazı türlerinin insanın vücud ısısıyla renk değiştirdiği söylenir.

HEMOTİF

Kan dolaşımı üzerinde pozitif bir etkisi vardır. Çekim gücü olduğuna, neşe ve cesaret verdiği düşünülür. Eskiden tılsım olarak kullanılmıştır.

OBSİDYON

Bir çok türü vardır. Akılcı ve sevgi dolu olmayı simgeler.

TOPAZ (SARI YAKUT)

Bu taşın göz ve salgın hastalıklarına iyi geldiğine inanılır. Aşk taşı olarak bilinir. Nadir bulunur.

ONİKS

Kaygıyı yok edici özelliği vardır. Ayrılık taşı olarak bilinir. Konsantrasyonu arttırdığına inanılır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.