Çikolata Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Çikolata Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

 

Ah çökmekte olan bir kızın en iyi dostu tabi ki çikolatadır. Formda kalmak için herkes un ve şekerden uzak durulacağını iyi bilir, yani kesinlikle çikolataya karşı değiliz. İşte çikolatanın içindeki bileşenlerde antioksidanlardan oluşuyor. Çikolatanın içeriğinide kakao ağacının çekirdek denilen tohumundan yapılır, süt tozu, fındık ve bunların hepsini çok dikkatli bir şekilde yapıyorlar çünkü en ufak ayrıntıyı kaçırınca çikolata, çikolata olmaktan çıkar.

 

Antioksidanlar vücuda faydaları vardır. Mesela insan vücudunun en önemli vücut kalkanı antioksidanlardır, vücutta biriken toksinleri dışarı atmasını sağlar.

 

Çikolatanın aynı zamanda mutluluk hormonu salgılama özelliği de vardır, daha sonra birçok hastalıkta insanı iyileştirmeye yarıyor. Örneğin kalp hastalıklar ve kemik gelişiminde önemli rol oynuyor. Ayrıca çikolatanın içindeki antioksidanlar diğer antioksidanlı yiyeceklere göre daha fazla içeriyor.

 

Genelde aileler çocukların çok fazla çikolata yemesini istemez ama çikolatadaki kalsiyum miktarının çok fazla olması kemiği çok iyi geliştirmesini etkiliyor. Yani çocuklar çikolata yedikçe kemik gelişimi oluyor. Tabi çikolata yemeyi de abartmamak lazım. Bir yandan da yüksek tansiyonu da düşürdüğüne dair deneysel veriler var. Bir insanın günde ufak bir parça çikolata yemesi kanda ki pıhtılaşmayı da engellemede yardımcı oluyordur. Yani kanda ki pıhtılaşmayı önleyince doğal olarak ani kalp krizinin de önüne geçmiş oluyor. Bağısıklık ve üreme sistemi içinde oldukça güçlü çinko(ZN) ve demir(FE) bulunuyor. Kahveye göre daha az kafein içerir ayrıca çikolata.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.