Bir Günde İmplant

Bir Günde İmplant

Diş implantasyonları, diş hekimliği tedavilerinde giderek daha çok tercih edilemeye başlanan bir teknik. Geleneksel takma diş protezlere göre pek çok avantaj barındıran diş implantları, insanların doğal dişlerine en yakın protez çözümlerini kullanmalarına olanak veriyor. Ancak uygulamaları bazı dezavantajlar da barındırıyor. Bunların arasında en çok dikkat çeken dezavantaj, tedavi süresinin uzunluğu. Geleneksel bir implant tedavisinde, diş hekimi operasyon ile hastayı anestezi altında uyutmak ve çene kemiğinde bir boşluk açmak zorunda. Bu boşluğa implant yerleştirildikten sonra dikiş atılarak yaranın iyileşmesi bekleniyor ancak implant üzerine protez takılmıyor. Zira implant’ın çene kemiği içerisine iyice yerleşmesi ve kemiğin bir parçası haline gelmesi bekleniyor. Bu bekleme süresi, kişinin kemik yoğunluğu ve yaşına göre değişiklik gösteriyor. Ancak her hâlükârda toplam tedavi 6 ila 12 ay arasında sürüyor. Bu süre zarfında geçici protez kullanan hasta, implant avantajlarından faydalanamıyor. Dahası, bekleme süresi içerisinde komplikasyonlar da oluşabiliyor. Bu gibi durumlar, süreyi iyice uzatıyor.

Bir Günde İmplant

Gelişen teknoloji, implant sistemlerini de değiştiriyor. Günümüzde bir günde implant tekniği ile uzun bekleme sürelerine gerek olmaksızın implant uygulamaları gerçekleştirilebiliyor. Yani, sabah gittiğiniz diş hekiminizden aynı akşam implant uygulanmış dişinizle ayrılabiliyorsunuz. Sosyal hayatınız kesintiye uğramadığı gibi, implant dişinizi de hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Asıl dişinizin yerine geçmek ve vücudunuzun bir parçası olmak için tasarlanmış implant, avantajlarını size hemen sunmaya başlıyor. Sadece seçkin diş hekimleri ve kliniklerin uygulayabildiği bu teknik, özellikle kararsız kalanlar ve işlemden korkanlar için uygun. Aynı zamanda, hayatının çok uzun bir parçasını sürekli diş hekimi ve hastanelere git gel yaparak harcamak istemeyenlerin de tercih etmesi gereken bir yöntem.

Sonuçlarını hemen alabileceğiniz bir günde implant yöntemi, kararsızlığınıza ve korkularınıza bir son vererek gülümsemeye hemen başlamanızı sağlıyor. Diş hekimine periyodik olarak kontrole gitmeniz hala gerekiyor ancak aynı gün implant uygulanmış dişinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Geleneksel implant yöntemlerine göre daha acısız olan bir günde implant, hiçbir dezavantaj içermiyor. Bu yöntem ile uygulanan implant’lar kalıcı ve dayanıklı. Kimi hastalarda 30 yıla kadar dayanabiliyorlar.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.