Basen İnceltme Hareketleri

Basen İnceltme Hareketleri

Basen İnceltme Hareketleri

Türk kadınları olarak kilo aldığımızda en çok ortaya çıkan bölge basendir.

Düzensiz beslenme ve hareketsiz nedeniyle oluşan kilolar öncelikle basen bölgesinde kendini göstermektedir. Eğer basen bölgenizde problemler yaşıyorsanız en kısa zamanda önlem almanın vakti geldi demektir. Aksi takdirde kilolar kalça, karın ve diğer bölgelere doğru da yayılma gösterecektir. Bu nedenle sizlere basen inceltme hareketleri ile ilgili bilgiler sunacağız. Bu sayede evinizde en kısa sürede basen eritme egzersizlerine başlayabilirsiniz.

· Tek bacak uzanma: Dik bir şekilde ayakta durarak sağ kolunuzu yere paralel şekilde uzatın. Belinizin bükülmemesine özen göstererek öne doğru eğilin. Öne doğru eğilirken sağ bacağınızı da bükmeden yukarı doğru kaldırın. Hareketi 5 kez tekrarladıktan sonra diğer ayağa geçebilirsiniz.

· Kalça kaldırma: Basen inceltme hareketleri arasında yer alan oldukça etkili bir egzersizdir. Plates topu kullanılarak yapılmaktadır. Plates topunu ayağınızın uzanacağı bir uzaklığa koyun ve uzanın. Ayaklarınızı topun üzerine koyun ve dizlerinizi bükerek yukarı doğru kaldırın. Dizler yukarı doğru kalkarken aynı anda kalçalarda kalkmalı.

· Basamak çıkma: Bu hareket için basamak gerekiyor. Eğer hali hazırda bir ürün yoksa 30cm yüksekliğe sahip bir yastık ya da kırlent size yardımcı olacaktır. Basamak çıkar gibi inme çıkma işlemi uyguluyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise diz ile bacak bölgesinin yere 90 derecelik açı ile paralel olması.

· Çömelme: Birçok egzersiz içerisinde en etkili olan çömelme hareketidir. Kollarınızı öne doğru uzatarak belinizi bükmeden yere doğru çömelin. Basen inceltme hareketleri arasında en kolay ve en etkili olanıdır.

Yaz gelmeden evde 27

Özellikle kadınların yaz gelmeden birkaç ay önce başlayan diyet ve forma girme çabaları pek çok kez başarılı olmaktadır. Kişinin nefsine sahip çıkarak yemeyi azaltması ve sağlıklı ürünler tüketmesi forma girmesinde ciddi şekilde etkili olabilmektedir.

Yaz aylarının yaklaşmaya başlaması ile birlikte pek çok kişi forma girmek, karın bölgesini ve bacaklarını inceltmek için bir takım spor salonlarına yazılmak istemektedirler. Bu spor salonlarında alınan egzersiz planları doğrultusunda hareket ederek kısa süre içinde forma girmek ve bacakları inceltmek mümkündür. Ancak bizler burada daha farklı ve kendiniz neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Evde kendiniz de yapabileceğiniz egzersiz sayesinde kısa süre içinde gerek bacak gerekse karın bölgesini inceltebilir ve forma kavuşabilirsiniz. Arkadaşlar şu var ki ne yaparsanız yapın bir işi sonuna kadar düzenli olarak yaparsanız o işte başarı mümkün olacaktır. Spor ve forma girmek de aynı şekildedir, eğer siz başladığınız bir sporu sonuna kadar götürebiliyorsanız, nefsinize sahip çıkarak bunu yapabiliyorsanız o zaman yaz gelmeden kilolarınızdan kurtulmak ve yaza formda girmek mümkün olacaktır. Bu yazıda 3 dakikalık egzersizler ile evde forma girebilmeniz için neler yapacağınıza kısa kısa değineceğiz bu uygulamaları sonuna kadar düzenli olarak yaptığınızda kısa süre içinde vücudunuzdaki değişikliği gözlemleyebileceksiniz.

Sporu düzenli olarak yaptığımızda her zaman sonuç alabilmekteyiz. Ancak bazen yoğun çalışma temposundan dolayı zaman zaman aksamalar meydana gelebilmektedir. Bu aksamalar neticesinde ortaya “spor yaptım ama işe yaramadı” şeklinde bir düşünce hakim olabilmektedir. Bu çok yanlıştır, spor her zaman düzenli ve istikrar gerektirir. İstikrarlı yapılan spor her zaman sonuç verecektir.

Öncelikle spora zaman ayıramayanlar için evde kolay şekilde yapabileceğiniz egzersizlerden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle sırt üstü yere yatın ve kollarınızı iki yana doğru açın. Bacaklarınızı tavana doğru doksan derecelik açı ile kaldırın, önce sağ bacağınızı 10 kere dizden kırarak aşağı indirim kaldırın. Bunu yaparken dizinize kadar olan bacak bölümünüz doksan derecelik açıyı korumalıdır. Bunun yanında ayak parmaklarınız rahat olmalıdır. Ardından sol ayağınıza da aynı şeyi uygulayın. Bu yaptığımız hareket ile bacaklarınızın ön kısmına şekil verebilirsiniz. Düzenli şekilde uyguladığınız taktirde kısa sürede bacaklarınızın ön kısmının şekle girdiğini gözlemleyebilirsiniz.

İkinci egzersizimiz ise bacak arkasını şekil vermek için yapacağız. Bu egzersiz de yine aynı şekilde ilk egzersize benzemektedir. Ancak bu egzersizi yaparken ayak parmaklarımızı her zaman göbeğimize doğru çekmeliyiz. Yani bacaklarımız doksan derece yukarıda olacak vücudumuza. Ayak parmaklarımız ise her zaman aşağıda olacaktır. Böylece ayaklarımızı indirip kaldırma işlemini yaparken bacaklarımızın hareket ettiğini görebileceğiz.

Bu işlemleri düzenli olarak günlük yaparsanız bacaklarınızın kısa sürede şekle girdiğini ve eklem bölgelerinde yağ birikmelerinin önüne geçtiğinizi görebilirsiniz. Sonuç olarak düzenli şekilde kısa sürede bacaklarınızı forma sokmak işte bu kadar kolaydır.

Son güncelleme : 27.04.2018

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.