Asosyallik Nedir?

Asosyallik Nedir?

Çevrenizde ne kadar asosyal insan var? Bu insanların psikolojisi ne durumda? Ne gibi hareketlerde bulunuyorlar? İnsalarla iletişimi nasıl? Bu insanların tek derdi dışarıda bulamadığı şeyi internette ve bilgisayar içinde bulmalarıdır. Dışarıya göre evin içerisi onlara daha sıcak ve daha samimi geliyor işte bu yüzden ortaya çıkıyor. Türkiye’de dışarı çıktığınız zaman karşınıza milyon tane insan çıkıyor bunların hangisi iyi niyetli hangisi kötü niyetli bilemiyoruz veya hangisiyle arkadaşlık kurabiliriz bilemiyoruz. Bu kişiler içlerine daha çok kapanık olduklarından iletişimleri insanlarla biraz zor oluyor, onlara kendisini anlatmayı istemeyin. Onları en iyi bildiği şey bilgisayar ve internet!

Asosyallik Nedir?

Günümüzde evden ek iş fırsatları çoğaldıkça insanlarımız da git gide asosyalliğe dönüyor. Bunun bir diğer nedeni de teknolojinin her geçen gün daha da fazla ilerlemesi ve gelişmesidir. Teknoloji ilerledikçe her gün değişik bir cihaz ve insanların tüm ihtiyacını karşılayabilecek bir teknoloji üretiliyor. Örneğin akıllı telefonlar, akıllı telefonlar sayesinde tüm işlerimizi sadece 2 – 3 tık ile hemen halledebiliyoruz yani bir kişiye para mı göndermeniz gerekiyor? Bunu hemen bankanızın internet şubeciliğinden yaparak halledebilirsiniz, evden çıkıp bankaya kadar gitmenize hiç gerek yok. Bu durum daha da örneklendirilebilir yani daha bir çok örneği var. Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar derken insanlık iyicene asosyal hale geliyor. Sürekli evde oturan ve dışarıya sadece markete gitmek için çıkan bir insanın psikolojisini düşünebiliyor musunuz? Bu durum hiç de iç açıcı değil, insan hafta da en az 2 kere topluma karışmalı ve topluma konuşmalıdır. Arkadaşlarınızla akşamları bir cafeye gitmelisiniz. Ayrıca asosyallikle birlikte gelen kilo alımı da bu işin çabası. Kişi yemeğini yiyor direk bilgisayar başına geçiyor, hiç bir hareket yok sadece evin içerisinde 15 – 20 adım atıp akşama kadar yatıyor ve akşam yemeği geldiğinde tekrar hareket ediyor. Böylelikle kişi çok fazla kilo alıyor. Ayrıca bilgisayar başında çok fazla oturarak basur, hemoroid gibi sorunlarla da karşılabilirsiniz.

Asosyalliği önlemenin bir çok yolu var. Bu yollardan bir tanesi de kendinize hemen arkadaş olabileceğiniz bir kişi. Daha önce ki arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla tanışarak gayet sosyal bir insan olabilirsiniz. Asosyal insanlar sürekli internet üzerinde bir şeyleri araştırdığı için tecrübesi ve deneyimi de bir o kadar fazla. Yeni edindiğiniz arkadaşların bir sorunu mu var? Bunun üstesinden siz gelebilirsiniz çünkü herşeyi biliyorsunuz. Facebook, twitter, instagram bu gibi platformlarda takılmaktan artık vazgeçin size hiç bir faydası yok…

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.