Adonis Kası Nasıl Yapılır?

Adonis Kası Nasıl Yapılır?

?

, erkeklerin karın kaslarından başlayıp, genital bölgenin hemen üst kısımlarında bulunan kaslara kadar devam eden muhteşem kaslardır. Erkeklerin bu kaslara kavuşmak için oldukça zahmetli bir çaba göstermesi gerekmektedir. Adonis kasları birçok kadını hayran bırakan kas yapısıdır. Birçok ünlü erkekte bulunan adonis kasının hayran kitlelerini yükselttiği gözlenmiştir. Yapılan bir çok araştırma neticesinde adonis kasına sahip erkeklerin daha seksi olduğu kanıtlanmıştır.
Adonis kasının oluşumu için bedende yağ indeksinin düşük olması gerekmektedir. Bununla beraber sağlıklı ve düzenli beslenmek büyük önem taşır. Tabi ki sağlıklı beslenirken yapmayı da unutmamak gerekir.
Bazı erkeklerde adonis kası olsa bile fazla kilolarından dolayı kas belirginlik göstermez. Kası gösteren şey yağ oranının düşük olmasıdır ve spor takviyesi ile hedef bölgedeki vücut kaslarını harekete geçirmek ve yapılanmasını sağlamak gerekir. Adonis kasının istenilen düzeye gelmesi oldukça zorlu bir süreç gerektirir. Bu zaman zarfında asla pes edilmemeli ve spora tam teşekküllü devam edilmeli, sağlıklı beslenilmeli, bol bol sıvı tüketilmelidir.
Adonis kasının oluşumunda ilk yapılması gereken şey kilo vererek yağ indeksini düşürmektir. Çünkü yağlı olan vücudunuzdan asla adonis kası beklemeyin! Kilo vermeye başladığınızda haftanın en az 3 günü karın kaslarınızı destekleyici,yapılandırmasını sağlayacak egzersiz programları içerisinde mutlaka yer almanız gerekmektedir.
Adonis kasınızı destekleyici birçok spor aktivitesi vardır. Sürekli aynı spor aktivitesinden sıkılabilirsiniz. Spor programının eziyet halini almaması için farklı aktivitelerle sporunuza renk katabilir bu şekilde spordan zevk alabilirsiniz. Adonis kasını en çok destekleyen spor aktivitesi bisiklete binmektir. Kondüsyon aletleriyle çalışmakta oldukça güzel sonuçlar elde etmenize yarayacaktır.
Adonis kasını destekleyici egzersiz hareketleri de vardır. Çalışmalarınızı dumbell ve spor topuyla destekleyebilir sağ ve sola twist yapabilirsiniz. Bir başka egzersiz hareketi ise wellnesball ile sandalye ikilisinden yardım alarak dizlerinizi karnınıza çekme hareketidir. Mekik çekebilir ek olarak mekiğinizi dumbell ile destekleyebilirsiniz. Bir başka alternatif egzersiz hareketimiz ise cable ile çalışarak sağ ve sol eşit olarak twist yapılabilir.Ayrıca cable kullanarak crunch uygulayabilirsiniz.
Hareketleri uygularken dikkatli olmakta fayda var. Hareketin eklemdeki hareket açısına uygunluğu dikkate alınmalıdır. Kontrol edilmelidir. Biz buna R.O.M diyoruz. Bu konuya dikkat edilmediğinde kaslardan istenilen sonuç alınması mümkün değildir.
Ve unutulmaması gereken bir husus lütfen sağlığınız için spor eğitmenlerinin tavsiyesi ile hareket edin.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.