Tatlıdan Önce Su İçmenin Önemi

Tatlıdan Önce Su İçmenin Önemi

Günlük hayatın olmazsa olmaz lezzetlerinden olan tatlılar sofraların ve misafirlere ikram edilecek gıda takviyesi açısından oldukça önemli bir yere sahip. Peki tatlı içerken ne kadar su içmeliyiz? Tatlı yemeden önce mi yoksa sonra mı su içilmeli? merak edilen tüm bu soruların yanıtları haberimizde yer alıyor.

Yöresel şerbetli tatlılar günlük hayatımız içerisinde genellikle yemekler sonra tercih edilirken çoğu kişinin tatlı içerken su içip içmeme konusunda tereddüt içine girer. Tatlılar yöresel lezzetler arasında bulunurken eşsiz lezzet fırsatı vermeye tüm hızıyla devam ederken sofralarımızın olmazsa olmaz lezzeti olsa da, bu olay özellikle bir ay devam eden oruç ayında farklı bir beslenme düzenine giren vatandaşlar adına tehlike oluşturuyor.

Tatlılar olarak Türk insanının en sevdiği ve önde gelen lezzetlerden olan baklava, şekerpare, tulumba gibi şerbetli tatlıların insan sağlığındaki su ihtiyacını yükselttiğini ifade eden Diyetisyen Canan Aksoy, tatlılardan alınan her bir kalori adına, ekstra bir mililitre su tüketilmesini önerisinde bulunuyor. Bu durumlar neticesinde, tanesi 250 kalori olan şekerpareden tükettiğimizde, en az bir büyük bardak su tüketmemiz gerektiğini söylüyor. Bunların dışında yemeklerden sonra sofraların vazgeçilmez tatlısı olan baklava karşılığında içmemiz gereken su miktarı ise, yarım litreye ulaşıyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.