Organik Beslenme Nedir?

Organik Beslenme Nedir?

Organik Beslenme Nedir?

İyi ve uzun süreli bir beslenme programı için beslenme alışkanlıklarımızı değiştirmek ve organik beslenme tarzına geçiş yapmak zorundayız.

Belirli bir süre bir programa uymaktansa bazı şeyleri alışkanlık haline getirmek daha doğru olacaktır. İnsanlar genelde beslenme programlarını kilo vermek gibi belirli  bir amaca yönelik yapıyorlar. Günümüzde insanlar fiziksel olarak sağlıklı yaşamak için organik besinlere yöneliyorlar.

Organik Beslenme Denilince Ne Anlıyoruz?

Organik kelimesi üretilen ürünlerin nasıl üretildiğini gösteren bir yöntem anlamına gelir.  Sebzeler, meyveler, et, tahıl, süt ve süt ürünlerini çiftçiler bu özel yöntemle üretirler. Bu üretim şeklinde toprağın önemi büyüktür. Organik sebzeler ve meyveler besin değeri yüksek toprakta yetişirler. Bu ürünler yetiştirilirken zirai ilaçlar kullanılmaz. Gübreleme petrol bazlı olarak yapılmaz. Atık sular kullanılmaz ve gdo denilen katkısal maddelerden kullanılmaz.

Organik ürünler vitamin ve mineral bakımından zengin topraklarda yetiştirilir. Bu topraklarda normal topraklara göre iki kat vitamin ve mineral vardır. Organik besinler de bu topraklarda yetiştiğinden diğer ürünlere göre daha fazla vitamin barındırırlar. Bu sebeple organik besinler daha besleyicidir ve kalitelidir.

Normal tarım yetiştiriciliğinde birçok kimyasallar kullanılmaktadır. Bu besinler alerjiye, kansere veya alzeimer gibi hastalıklara neden olmaktadır. Kullanılan ilaçlar ve gübreler  ürün yetiştikten sonra dahi etkisini sürdürmeye devam etmektedir. Bu etkiden dolayı sentetik ve toksik kimyasallar meydana gelir. Organik ürünlerde ise bu etkilerden söz edilemez. Bu tip kimyasallar organik ürünlerde sindirilmiştir.

Sağlıklı olarak kilo vermek için birçok yola başvuruyoruz. Diyet programları yapıyor ve buna uymaya çalışıyoruz. Organik beslenerek ve beslenme programınıza organik ürünleri ekleyerek kilo vermeniz ve sağlıklı yaşamanız mümkün. Organik beslenme sağlıklı kilo vermeye ve sonucunda güzel bir fiziksel görünüme kavuşmaya büyük katkı vermektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.