Genç Kalmaya Yardımcı Besinler

Genç Kalmaya Yardımcı Besinler

Genç Kalmaya Yardımcı Besinler

Hayatınızda yapacağınız bir kaç küçük değişiklikle siz de zamanı durdurabilirsiniz. Genç ve sağlıklı kalmak için spor yapmamız gerektiğini ve dengeli beslenmemiz gerektiğini teori de bilmeyen yoktur, peki pratikte? Bu satırları okuyarak hayatınıza yeni bir yön çizmeye ne dersiniz?

Yaşlanmayı geciktirmek için yediklerimize dikkat etmemiz ilk şart. Antioksidan ağırlıklı yiyecekler tüketerek yaşınızı durdurabilir hatta gençleşebilirsiniz. Şimdi sıralayacağımız antioksidan içeriği yüksek yiyecekler ile vücudunuza anti-agign etkisi yaşatabilirsiniz;

Patlamış Mısır

Çağımızın hastalığı kanserin düşmanı olarak bilinen Polifenol adlı madde patlamış mısırda yüksek miktarda bulunuyor. Evde yapacağınız yağsız ve az tuzlu patlamış mısır kansere karşı kalkan görevi görüyor!

Yumurta

Protein kaynağı olan yumurtanın saç, göz ve cilt sağlığı için bir çok faydası olduğu kanıtlandı. Ayrıca yumurta göz bozukluğundan koruyan “lutein” adlı antioksidan madde açısından oldukça zengin!

Tam Tahıllı Makarna

Tam tahıllı makarnalar diğer makarnalarla kıyaslandığında üç kat daha fazla antioksidan içeriyor. Tam tahıllı makarnalarda oldukça yoğun halde bulunan lifler kolesterolü düşürerek kalp ve damar hastalıklarına karşı kalkan görevi üstleniyor!

Organik Süt

Normal süte kıyaslandığında organik süt yaklaşık yüzde 40 oranında E vitamini ve beta-karoten içeriyor.

Fasülye

Fasülyelerin içerisinde bulunan bitki özleri sayesinde hastalıklara neden olan serbest radikallerin yok olduğu son araştırmalar ışığında ispatlandı. Özellikle de kırmızı fasülye diğerlerine göre daha fazla antioksidan içeriyor…

Kanola Yağı

Çok bilinmese de etkisi müthiş olan ve içeriğinde yüksek oranda antioksidan bulunduran Kanola yağı, kötü kolesterolü düşüren bir numaralı besinlerden biri…

Bal

Şekerin kanser hücrelerini beslediğini günümüzde bilmeyen yok. Ayrıca şeker bir çok hastalığında baş kaynağı. Tatlı ihtiyacını şekerden gidermek yerine doğal bir tatlandırıcı olan bal ile karşılamak hem şeker alımını engelliyor hem de antioksidan deposu olduğu için genç ve sağlıklı kalmamızı sağlıyor.

Yoğurt

Her gün tüketeceğiniz bir kase yoğurt ile kanser, kalp ve daha bir çok hastalığa karşı korunmuş olacaksınız. Ayrıca yoğurt, vücuttaki antioksidan maddelerin fonksiyonlarını yerine getirmesine de yardımcı oluyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp