Gece Yatmadan Yemek Yemenin Zararı ve Kurtulma Yolları

Gece Yatmadan Yemek Yemenin Zararı ve Kurtulma Yolları

Herkes yatmadan önce yemek yemenin çok kötü olduğunu bilir. Ancak bazılarımız kötü sonuçlarını bilse de bu alışkanlığa karşı koyamaz. İşte uyumadan önce yemek yemenin zararları ve kurtulma yolları…

Kendinize zaman ayıramıyorsanız genelde gününüz bir kahveyle başlar, öğleden sonra bir sandviçle geçiştirilir ve açlığınızı giderebileceğiniz tek öğün olan akşam yemeği kalır. Her ne kadar evin yolunu tuttuğunuzda buzdolabından uzak duracağınıza dair kendinize sözler verseniz de iştah inanılmaz bir şeydir ve isteseniz de ona karşı koyamazsınız. Sonuç ise ortadadır: Aşırı yemek. Ne kadar yediğinizin farkına varmadığınız zaman midenizin aşırı dolmuş olması sizi rahatsız eder ve koltukta uzanıp kalırsınız. Peki şimdi ne yapmanız gereklidir? Çok umutsuzca görünse de aslında 3 tane çözüm önerisi mevcuttur.Bazı doktorlar aşırı yedikten sonraki 14-15 saat boyunca hiçbir şey yememenizi öneriyor. Yani tahminen ertesi gün öğle yemeğine kadar ağzınıza bir lokma dahi girmemesi gerekiyor. Bu saatler aldığınız fazla besinlerin sindirilebilmesi için büyük önem taşıyor. Aynı zamanda kahvaltı gibi önemli bir öğün ise asla atlanmamalıdır. Ancak kahvaltı gayet makul ve az miktarlarda olmalıdır.

O gün akşam yemeğinde fazla yediyseniz ertesi gün örneğin 1,5 kilo elma ya da 2 kilo sebze tüketin. Yemeklere tuz katmayın ve 2 kase de yoğurt yemeye gayret edin. Hatta tutkunu olanlar ertesi günü muz günü ilan edebilir. Ancak önemli olan aşırıdan kaçınmaktadır ve açlık bastırana kadar hiçbir şey yememek gibi bir stratejiden uzak durulmalıdır.Yağ hücrelerinde hapsolmuş toksinlerden kurtulmanızı sağlayacak ve diyet programının başarıya ulaşmasına yardımcı olacak detoks bandı bu uygulamada size fayda sağlayacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.