Tetanoz, Difteri, Hepatit Gibi Tüm Çocuk Aşıları Tek Dozda Vurulacak

Tetanoz, Difteri, Hepatit Gibi Tüm Çocuk Aşıları Tek Dozda Vurulacak

Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmalarını devam ettirmekte olan araştırmacılar çocuklar konusunda farklı zamanlar içerisinde yapılmakta olan aşıları tek bir enjeksiyona getiren yöntem konusunda çalışmalarını devam ettiriyor. Bundan böyle çocuklara yapılan , , vs. gibi aşılar tek bir iğnede vurulacak. Aşılar, enjeksiyon sonrasında zamanı geldiğinde devreye girecek.

aşıları tek bir iğnede bir arada vurulacak. Çocukları oldukça mutlu eden bu gelişme Amerika Birleşik Devletleri’nde işlerini sürdürmekte olan bilim adamları geliştirdi. Bu meydana gelen gelişme ile iğneler tek bir dozda, farklı hastalıklara karşılık olarak aşıları mikroskobik kapsüllerle vücuda enjekte işlemi yapılacak. Bu özel kapsüller belirli zamanlar içinde devreye girerek belirlenen aşıyı kana karıştırmada yardımcı duruma gelecek.

Araştırma bu özelliğiyle, geçmişte aşıyı uzun vakit içerisinde insan vücudunda aktif hale getiren çalışmalardan ayrı bir şekilde yer edindiriyor. Bununla birlikte çocuklarda bir hayli fazla görülen hastalık çeşitleri içerisinde yer edinen difteri, tetanoz, boğmaca, çocuk felci, hepatit, kızamık ve kabakulak gibi belirli zaman aralıklarında yapılması şart koşulan aşılar tek dozda çocuklara halinde vurulacak.

Bu alanda fareler üzerinde meydana getirilmiş olan deneyler olumlu neticeler alınmasında büyük rol oynadı. Tek dozda farklı aşıları yapılmakta olan iğnenin çocuklar için bir hayli rahatlatıcı gelişme olacağı da ifade ediliyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.