Sağlıklı Yaşam Nasıl Olur?

Sağlıklı Yaşam Nasıl Olur?

Televizyonlarda, dergilerde devamlı karşımıza çıkan “Sağlıklı bir insan nasıl olunur?” diye hatta televizyon ve dergi yetmiyormuş gibi sağlıklı yaşam konusunda yazılmış bir çok kitap yer almaktadır. Bunların hepsi ayrı ayrı kendine özel tüyoları ve bilgileri içeriyor ancak purtukal.com bu konu da hangi bilgileri sizlere aktaracak? İşte sizlere purtukal.com’un bir araya getirdiği sağlıklı bir yaşam nasıl olur makalesi…

Sağlıklı bir insan olmanın ya da sağlıklı bir yaşam sürmenin en birinci kuralı; spordur. Spor yapıp hem kendinizi dinç hissedersiniz hem de daha da artan yaşlarda botoks, lazer epilasyon gibi estetik operasyonları vücudunuza yaptırmamış olursunuz. Fitness, yoga, aerobik gibi sporları yapıp daha genç ve daha düzgün bir vücuta sahip olabilirsiniz. Bunların yanı sıra bir de mutlaka yediğiniz yemeklere, içeceklere dikkat etmeniz lazım. Örneğin; her gün fast food tarzı ürünler tüketerek sağlıklı bir yaşam süremezseniz ya da her gün asitli içecekler tüketip sağlıklı bir insanolamazsınız çünkü bunların vücudunuza verdiği zararın haddi hesabı yoktur. Hafta da 3 litre kola tüketen bir insanın bir yılda 12 kilo aldığını biliyormuydunuz? Hayır çünkü siz sağlıklı bir birey olmaya henüz kendinizi yeni atıyorsunuz fakat bu iş sandığınız kadar kolay değil. Öncelikle yemek yeme alışkanlığınızı değiştirmelisiniz daha sonra diğer yöntemleri denemelisiniz. Sağlıklı bir birey olmak için sadece bunları yapmak yeterli mi? Tabiki de hayır, sağlıklı bir birey demek sadece fiziksel olarak güzel görünen birisi demek değildir. Ruhsal açıdan da bedeninizin rahat ve iyi durumda olması gerekiyor. Sizi sıkan, sinir olmanızı sağlayan ortamlardan kaçmalısınız bu olayların vücudunuza zararı çok fazladır. Kimseye karışmayın, siz kendi halinizde olan bir insansınız. Hiç kimseye zararı olmayan, yardımsever, bir o kadar da mükemmel kişiliğe sahip sağlıklı bir bireysiniz. Bakın bu sizi ne kadar rahatlattı ve pozitif yönde vücudunuza etki etti. İşte sağlıklı bir birey sadece fiziksel açıdan iyi görünen birey demek değildir aynı zamanda ruhsal yönden de iyi olmalısınız.

Sağlıklı bir insan demek kendine bakan, kendiyle barışık olan bir insan demektir. Yukarıda anlattığımız ve verdiğimiz tavsiyelere uyarak sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Bunlar yalnızca bir öneridir ancak daha verimli sonuçlar almak istiyorsanız bir psikolaga gidebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.