Purtukal.Com
Hangi Renk Hangi Hastalığı İyileştirir
Sosyal Medyada Paylaş
16 Mayıs 2015
Admin

Hangi Renk Hangi Hastalığı İyileştirir

Hangi Renk Hangi Hastalığı İyileştirir Mısır’da ve Çin’de kişilerin hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan yöntemlerden biri olarak görülen renk tedavisi ile bazı renklerin bazı hastalıklar üzerinde olumlu etkilerinin olduğu görülmektedir. Hangi hastalığa hangi renk iyi geliyor diye baktığımız zaman ise karşımıza şu şekilde bir tablo çıkıyor: Turuncu: Kadın hastalıklarından kurtulmak

Hangi Renk Hangi Hastalığı İyileştirir

Mısır’da ve Çin’de kişilerin hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan yöntemlerden biri olarak görülen renk tedavisi ile bazı renklerin bazı hastalıklar üzerinde olumlu etkilerinin olduğu görülmektedir. Hangi hastalığa hangi renk iyi geliyor diye baktığımız zaman ise karşımıza şu şekilde bir tablo çıkıyor:

Turuncu: Kadın hastalıklarından kurtulmak amacıyla kullanılan turuncu rengi, yumurtalıklarında sorun yaşayan, erken menopoza giren, cinsel isteksizlik yaşayan bayanlarda olumlu etkiler yaratıyor. Bununla birlikte idrara çıkma sorunları, kalça ve el sorunlarıyla eklem ağrısı gibi sorunlar için de kullanılan turuncu sindirim sistemi problemlerine de iyi geliyor.

Yeşil: Agresif kişilerin sakinleşmesi konusunda kullanılan yeşil, huzur vermesi sebebiyle hamilelik sırasında tercih edilebilecek renkler arasında yer alır. Kırık kemiklerin iyileşmesi ve stresin azalması üzerinde de oldukça etkilidir.

Sarı: Zekanızı harekete geçiren sarı, asosyallik, insanlara hayır diyememe ve dikkat eksikliği gibi sorunlar için yardımcı olabiliyor. Size mutluluk etkisi verebilecek olan sarı, cilt problemlerinizde de etkili bir destek sağlamaktadır.

Kırmızı: Anemi ve sırt ağrısı gibi sorunlara iyi gelen kırmızı, elbiselerde veya aksesuarlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Mavi: Uyku sorunu yaşayanlar için olumlu bir etki yaratacak olan mavi, duygularını açamayan ve kendisini ifade edemeyen kişilere kendine güven duygusu da verebilmektedir. Tiroid problemi yaşayan ve şok geçiren hastalara da iyi gelmektedir.

Mor: Vücuttaki salgı bezleriyle hormonların çalışması üzerinde etkili olan mor, sara ve menenjit gibi beyin hastalıklarına, eklem iltihaplarına iyi gelmektedir. Ayrıca kanı temizleyip akciğer, karaciğer, kalp ve böbreklerin çalışmalarını düzenler.

Bir Yorum Bırak

Purtukal.Com Copyright © 2014 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır Tıbbi Sorumluluk Reddi
sitemap