Hamilelik Hesaplama İşlemi – Gebelik Doğum Tarihi Nasıl Hesaplanır?

Hamilelik Hesaplama İşlemi – Gebelik Doğum Tarihi Nasıl Hesaplanır?

Anne olma mutluluğunu yaşayan kadınların en fazla merak ettiği hususların başında bebeklerinin ne zaman eline alacakları yer almaktadır. Birçok kadın bebeğinin ne zaman doğacağını hesaplamak için farklı farklı yollar denemektedir.

Kadınlar hamile olduklarını öğrenmelerinin ardından son adet oldukları tarihe 40 hafta dahil ederek tahmini gebelik hesaplama işlemlerini meydana getirebilir ve hamilelik doğum günü hesaplama hususunda tahmini bir veriyi elde edebilir. Ancak son adet gününe kırk haftalık zamanı dahil edip tarih hesaplaması gerçekleştirmek son derece güç olacaktır. İşte bu noktada anne adaylarının imdadına gebelik hesaplama adresleri çıkmaktadır.

Hamilelik Doğum Tarihi Hesaplama

Hesaplamayı gerçekleştirirken en dikkat etmeniz gerekli durum son adet tarihiniz olmalıdır. Bu konuda yanlışlık olduğu vakit hamilelik hesaplama işlemi hatalı duruma gelecektir. Son adet tarihinizin doğruluğu çeşitli durumlarda kesin bir kanıya varılmamıştır. Örneğin; yumurtlama (ovulasyon) tarihinde gecikme meydana gelmesi, annede düzensiz adet olması ya da çeşitli hastalıklar adet tarihinde değişiklere yol açmaktadır. Bu nedenle gebelik doğum günü hesaplama işlemini kesin bir şekilde meydana getirebilmeniz için adet tarihinizi doğru tahmin etmeli ya da ultrasonografi ile kesin adet tarihi tespitini belirlemeniz gerekir. Ultrasonografi trimester gelişimi tespit etmek için uygulanacaktır. Bu uygulama neticesinde Birinci trimester İkinci trimester veya Üçüncü trimester şeklinde hem hamileliğin hangi döneminde olduğunuz bulacak hem de tam olarak son adet tarihiniz hesaplanacaktır. Sonrasında ise kesin olarak gebelik hesaplama işlemi daha doğru biçimde tespit edilebilecektir.

Hamilelik doğum günü hesaplama işlemleri meydana getirilirken ebeveynlerin büyük bir çoğunluğu 9 ay 10 gün şeklinde hesaplama gerçekleştirmektedir. Ancak bu hamilelik hesaplama işlemi yanlış bilinen bir gerçektir. Çünkü aslında tam olarak doğum tarihi 40 hafta olarak hesaplanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.