Fotoğraflarda Gözleriniz Beyaz Mı Çıkıyor!

Fotoğraflarda Gözleriniz Beyaz Mı Çıkıyor!

Fotoğraflarda Gözleriniz Beyaz Mı Çıkıyor!

Fotoğraf çektirmeyi çok seviyor, ancak fotoğraflarda beyaz çıkan gözler ile karşılaşıyorsanız göz kanseri olabileceğiniz için hiç vakit kaybetmeden bir göz doktoruna başvurmanız gerekir.Her ne kadar çok nadir olarak karşımıza çıkıyor olsa da göz kanseri tespit edildiğinde kişinin gözünü kaybetmesine ve ilerleyen durumlarda kişinin hayatını kaybetmesine neden olabilecek durumlara sebep olabiliyor.

Göz Hastalıkları uzmanı Doç Dr Yusuf Durlu’nun yapmış olduğu açıklamalara bakıldığı zaman göz kanserlerinin üçe ayrıldığı görülüyor. Göz içi kanserleri, orbita (göz çevresi) kanserleri ve göz kapağıyla gözyaşı bezi kanserleri olarak üçe ayrılan göz kanseri ciddi problemlere yol açabiliyor.

Çocuklarda daha çok göz içi tümörü olarak bilinen retinoblastomada göz bebeğinin karanlıkta parlamasının, yani kedi gözü gibi bir görüntü oluşturmasının söz konusu olabileceğini belirten Durlu, bu durumun bebeklerde ebeveynler tarafından çekilen fotoğraflarda anlaşılabileceğini belirtiyor. Erişkinlerde daha fazla görülen göz içi tümörü melanom ise erken dönemlerde belirti vermeyebiliyor. Bu sebeple fotoğraflarda görülen beyaz lekelerin çekimden olduğu düşünülerek dikkatsiz ve önemsizmiş gibi davranılmaması gerektiği belirtiliyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.