Çocuk Doğmadan DNA Testi Yapılır mı?

Çocuk Doğmadan DNA Testi Yapılır mı?

yaptırmak artık mümkün. Bunu özellikle ilk kez duyanlar hemen şaşırıp nasıl olacak bu iş diyebilirler ama gelişen teknoloji sayesinde daha bebek anne karnındayken bile babasının kim olduğunu testler ile ortaya koyabiliyor. Çocuk doğmadan DNA testi yaptırmak için üstelik şartları çok zorlamak ve zorlu süreçlerden de geçmek gerekmiyor. Sadece anne adayından alınacak kan ile babadan alınacak kanlar eşleştiriliyor ve ortaya sonuçlar çıkmış oluyor. Bu durumda bebeğe herhangi bir zarar olmuyor ya da bebekten herhangi bir şey alınmıyor. Yani korkulacak ya da endişe edilecek bir durum olmuyor ama elbette bu işlemin yapılması için mutlaka anne adayının izni ve onayı olmak zorunda oluyor.

Çocuk Doğmadan DNA Testi Yapılır mı?

DNA Testi

Çocuk doğmadan DNA testi için sonuçlar ortalama olarak 15 gün sonra çıkıyor ve başvuru yapanlara özel olarak ulaştırılıyor. Sizler isterseniz test ve testin sonuçları tamamen gizli tutulur ve bilgiler sizlerden başka kimselere de verilmez. Çocuk doğmadan DNA testi yaptırmak istiyorsanız bu konuda uzman bir hastane olmasına da dikkat ediniz. Bu konuda Alman Galata Tıp merkezi ile alacağınız hizmet sizlere başarı oranını yüzde yüz oranına çok yakın yani yüzde 99,99 oranında açıklıyor olacak.

Çocuk Doğmadan DNA Testi

Babalık testi anne karnında yaptırabileceğiniz gibi daha sonra da yaptırabilirsiniz elbette. Bu durumda da doğan bebekten ya da yaşayan çocuk ya da kişiden alınan örnekler ile yine babadan alınan örnekler karşılaştırılmış oluyor. Babalık testi sonucu yapılan işleme göre 10 ile 15 gün arasında değişiyor ama bu yapılan testlerin yasal olarak bir geçerliliği olmuyor. Yani herhangi bir davada kullanılacak ise resmi belge olarak geçmesi için yetkili kurumların yapması gerekiyor. Babalık testi yaptırarak sizlerde merakınızı giderebilir ve hayatınızın en önemli sorusuna cevap bulabilirsiniz. Sonuç hoşunuza gitsin ya da gitmesin çıkan sonuç gerçeği söylüyor olacak ve sizlere rapor olarak da sunuluyor olacak.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.