Bir Günde İmplant Tedavisi

Bir Günde İmplant Tedavisi

Anneanneniz veya dedeniz… geceleri takma dişlerini çıkartıp su dolu bir bardağa koyar ve sabaha kadar bekletirdi değil mi? Ne olduğunu bilmiyorsanız, size ilk çocukluk travmanızı dahi yaşatabilirdi bunu görmeniz! Büyüdünüz, belki sizin için de ileride takma dişten başka seçenek olmadığını düşündünüz. Eh, yanıldınız. Yüzyıllardır zaten uygulanıp duran ama insan sağlığına uygun hale ancak geçtiğimiz yıllarda gelen teknolojisi, geleneksel takma dişleri bir kenara kaldırmanıza sebep oluyor. Dişleriniz artık sürekli olarak ağzınızda, ne çıkarmanız gerekiyor ne de yapıştırıcısını yenilemeniz. Aynı normal bir diş gibi temizleyebilirsiniz.

Bir Günde İmplant Tedavisi

İmplantlar, çene kemiği içine yerleştirilen vida şeklindeki titanyum maddeler. Kemik içine giren ucu içi boş bir vida gibi düşünün. Bu boşluğa iki ucu sivri bir ek takılıyor. En sonunda ise protez dişiniz (yani dışarından görünecek olan kısım) bu uca kelimenin tam anlamıyla vidalanıyor. Herhangi bir implant videosunu izlerseniz, ne demek istediğimizi daha rahat anlarsınız. İmplant tekniği, en rahat birden çok dişe uygulandığında anlaşılabiliyor. Elbette tek dişe de uygulamak mümkün, hatta böylesi daha ucuza geliyor. Ancak kaç dişe uygulanırsa uygulansın, normalde iyileşmesi uzun zaman alan bir işlem implant. 3 ile 9 ay, hatta kimi hallerde 12 aya kadar beklemek gerekiyor. Bu süre boyunca hasta sadece estetik amaçlı geçici bir protez kullanıyor ve çiğneme gibi temel fonksiyonları tam anlamıyla yerine getiremiyor. Bu fonksiyonları, ancak kalıcı protezi ile elde edebiliyor ki, belirttiğimiz gibi bazı durumlarda bir yıl kadar sürebiliyor bu durum. Sürekli dişçi ziyaretleri ve zaman ile para kabı da cabası.

, bu soruna karşı geliştirilmiş yeni bir teknik. Sanal cerrahi yazılımlarının kullanıldığı bu teknik, inanılmaz bir şekilde sabah girdiğiniz muayenehaneden akşam kalıcı protezlerinizle ayrılmanıza olanak veriyor. Yani aynı gün çiğnemeye ve aktif olarak kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Normal implant tekniklerine göre biraz daha pahalı olan bir günde implant tekniği, emin olun bu fiyat farkına değiyor. Uygulaması için diş hekiminin ve personelinin özel eğitim almış olması gerekiyor, bütün diş hekimleri tarafından gerçekleştirilemiyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.