Artık Görünmez Olabiliriz

Artık Görünmez Olabiliriz

Artık Görünmez Olabiliriz

Son yapılan bilimsel araştırmalar, öyle bir boyuta geldi ki, artık organlar ve dokular şeffaf hale getirilebiliyor. Tabi ki bu araştırmalar görünmezlik için değil ama yinede varılacak nokta neredeyse görünmezlik olacak. Yapılan bu araştırmaların amacı, dokuları zedelemeden, vücudumuzda bulunan hayati organların, işlevini ve durumunu gözlemlemeyi sağlamaktır. Bu sayede yeni tedavi yöntemlerinin, daha az risk ile yapılabilmesidir.

Çok uzun yıllardır hayali kurulan bu gelişmeye ulaşabilmek için, pek çok yöntem denenmiş, ancak başarılı olunamamıştı. Yağlı lipid oluşumlar, hafif ışınları kırarak görünümü engelliyordu, denenen tüm yöntemler ise başarısız oluyordu. Fakat bu son gelişme ile kana karışan moleküller, lipidleri eriterek, organların şeffaf olarak görünebilmesini sağladı.

Şu ana kadar yapılan uygulamalar ve gelişmeler, canlı olmayan kobaylar ve insanlardan alınan dokular üzerinde denenmiş ve başarılı olunmuştur. Fakat canlı üzerinde denenmemiştir ve sonuçların ne olacağından tam emin olunamamaktadır.

Bu önemli gelişme sayesinde, araştırma daha da geliştirilerek, canlı organizma üzerinde kullanılabilirliği kanıtlandığında, ulaşılmak istenilen noktaya gelinmiş olacaktır. Bu aşamadan sonra ise tüm organların durumu gözlemlenebilecek ve hatta kanserli oluşumların vücuda ne şekilde yayıldığı rahatlıkla tespit edilebilecektir.

Bu noktaya çok yaklaştıklarını belirten bilim adamları, istenilen başarıya ulaşmak için, sadece zamana ihtiyaçları olduğunu ve başarının yakın olduğunu belirtiyorlar. Tıp alanında, son zamanların en büyük adımı olarak görülen bu çalışma ve gelişmelerin sonuçlanması sabırsızlıkla beklenmektedir.

Yararlanılan Kaynak;

https://onedio.com/haber/insan-vucudunu-seffaflastirmanin-yolu-bulundu-345675

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.