5 Sene İçinde Öleceksin (!)

5 Sene İçinde Öleceksin (!)

5 Sene İçinde Öleceksin (!)

 

Hemen herkes ne zaman öleceğini bilmeyi ister. Bilim adamlarının geliştirmiş oldukları bir kan testi ile kişinin 5 yıl içerisinde ölüp ölmeyeceği belirlenebiliyor. Bu sebeple bu teste ölümü bildiren test adı da verilmiş durumda. Estonyalı ve Finlandiyalı bilim adamlarının gerçekleştirmiş oldukları araştırmalar sonucunda kişinin 5 sene içerisinde ölüp ölmeyeceği belirlenebilecek. Bu tespitin yapılabilmesi üzerinde araştırmacıların belirttiklerine göre kandaki 4 değer belirleyici rol oynuyor. Bu araştırma yapılırken sağlık sorunu bulunmayan 17 bin kişinin kanlarında bulunan yaklaşık 100 farklı biyomoleküle bakıldığı belirtiliyor. Ayrıca bu kişilerin sağlık durumları da 5 yıl boyunca takip edilmeye devam edildi. Bu takip sonucunda 17 bin kişiden yaklaşık olarak 700’ünün kalp ve kanser gibi rahatsızlıkların da içinde bulunduğu çeşitli hastalıklar sebebiyle hayatını kaybettiği görülmüş.

 

Ölen kişilerin değerlerine bakıldığı zaman dört değerin benzer düzeylere sahip olduğu gözlemlenmiş. Bu ölümü bildiren test ile kanda belirlenen değerlerdeki göstergelerin ise albumin, alfa-1 asit glikoprotein, sitrat ve düşük yoğunluklu lipoprotein olarak tespit edildiği verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.