Sakal Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde nasıl ki saçlar insanların en fazla değer verdiği yerleri arasındadır, aynı şekilde sakallar da özellikle erkeklerin çok önem gösterdiği bölgeler arasında kendine yer buluyor. Birçok kişinin de bileceği üzere sakal ve bıyık bölgelerinde çeşitli nedenlerden ötürü kıl çıkmıyorsa, yapılacak olan tedaviler ile bu bölgede kıl çıkmaz. Böylesine bir durumla karşılaşan kişilerin yapmaları gereken tek işlem, sakal ekimidir.

Ergenlik çağına girilmesi ile birlikte yaklaşık olarak 3 yıl boyunca sakallar kalınlaşmaya başlarlar. Kişilerin erkeklik hormonlarında bir değişiklik olmadığı takdirde sakallarda var olan bu durum devam eder. Fakat hormonal bozuklukların meydana gelmesi, çeşitli cilt hastalıklarının oluşmaya başlaması ile birlikte sakalların formlarında bozulmalar, dökülmeler meydana gelmeye başlar. Böylesine sorunlar ilk başlarda çok fazla önemsenmese de ilerleyen dönemlerde bu durum çok ciddi bir hal alır. Sakalların seyrek, dağınık bir hal alması ya da köselik sorunun oluşmaya başlaması ile birlikte ise yapılacak olan sakal ekimi ile birlikte kısa süreler içerisinde bu sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Kimler Sakal Ekimi Yapabilir?

Genel olarak sakal ekimi işlemleri yalnızca köselik sorunu olan kişilere yapılmaz. Sakallarının seyrek olduğunu düşünen ya da istediği sıklıkta olmayan herkes bu işlemi yaptırarak istediği sakal görüntüsüne ulaşmış olacaktır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi saç ekimine göre farklılıklar göstermektedir. Bulunulan bölge ve istenilen sıklığa bağlı olarak ekilecek olan sakal kökü belirlenir. Ekim için alınacak olan kıl kökleri ise göğüs, ensenin alt kısmı gibi bölgelerden sağlanabilmektedir. Böylece özellikle de bu bölgelerdeki kılların görüntüsünden rahatsız olan insanlar yapılacak olan sakal ekimi ile kötü görünümden de kurtulmuş olur. Yapılacak olan saç ekimi sonrasında bölgede çok ufak noktalar haline kan pıhtısı izi olsa bile alınacak duş sonrasında bu pıhtılar da ortadan kalkar. Daha sonrasında kalan kırmızı görüntü ise 1 2 hafta içerisinde ortadan kalkar. Sakal ekim işlemi sonrasında 2. hafta itibari ile ekim yapılan bölgede ani sakal dökümü meydana gelebilir. Ancak dökülen bu sakallar yaklaşık 4 ay sonra tekrardan çıkar ve böylelikle de erkekler her zaman istedikleri gibi gür sakallara sahip olurlar.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.