Saç Ektirmenin Zararları Nelerdir?

Saç Ektirmenin Zararları Nelerdir?

Saç Ektirmenin Zararları Nelerdir?

İnsanların her daim beğenilme arzusundan ileri gelen bazı davranışları söz konusudur. Yüz güzelliği ve bu güzelliği tamamlayan bazı unsurlarda eksiklik olması durumunda rahatsızlık duyarlar ve çeşitli estetik yöntemlere başvururlar. Bu yöntemlerden bir tanesi de saç ekimidir. Saç ekimi kişiyi saçsızlık probleminden kurtarmakla birlikte kendine olan güvenini yeniden kazanması konusunda da önemli bir etkendir.

Saç ekiminin zararlarına gelecek olursak öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; bu yöntemin kalıcı bir hasara neden olacak ve hastayı hayatı boyunca olumsuz etkileyecek önemli bir zararı bulunmamaktadır. Bu da yöntemin güvenilerek tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesidir. Ancak geçici olarak neden olduğu bazı zararlar söz konusu olabiliyor. Bunların başında saç köklerinin alındığı bölgede geçici his kaybı oluşması geliyor. Benzer şekilde saç ekimi uygulanan bölgede alerjik reaksiyonların baş göstermesi de geçici saç ekimi zararları arasında yer alıyor. Saç ekimi yapıldıktan sonra saç ekimi sonrası uygulama yapılan gölgede ağrılar söz konusu olabiliyor. Bu zarar ise doktorun önerdiği birkaç yöntem ile aşılabiliyor. Bunların dışında alerjik reaksiyonların da oluştuğu gözlenebiliyor. Genellikle saç ekimi bölgesinde oluşan kaşıntıların baş göstermesiyle anlaşılan alerjik reaksiyonlar geçici bir durum olmaları nedeniyle kalıcı sorunlara neden olmuyorlar.

Saç ekiminin zararlarının kalıcı olmadığını daha önce belirtmiştik. İşini iyi yapan uzmanların uyguladığı yöntemler neticesinde herhangi bir sorunla karşılaşılmıyor. Ancak bazı eksik uygulama ya da gözden kaçan ayrıntılar neticesinde yukarıda belirttiğimiz durumlara ek olarak birkaç tane daha geçici sorun yaşanabiliyor. Örneğin; saç ekimi gerçekleştikten sonra ödem oluşması, uzman doktora başvurulması halinde çözüme kavuşturuluyor. Saç ekimi anestezi uygulanarak yapılan bir işlem olduğu için uygulama saç ekimi öncesinde ve saç ekimi sonrası bazı tahribatlarla da karşılaşmak mümkün. Bu durum ise yine uzman doktorun tutumu ve desteği ile ortadan kaldırılıyor. Tüm bu saydığımız geçici hasarların uygulama sonrası hasarlar olduğunu söyleyebiliriz. Bu hasarların dışında uygulama esnasında yaşanan kanama gibi sorunların da enfeksiyona yol açacağı biliniyor. Aynı durum saç ekiminden sonra baş bölgesinin kaşınması ve kanatılmasıyla da ortaya çıkabiliyor. Enfeksiyon sorununun ortadan kaldırılması için uygulama esnasında çok titiz bir şekilde çalışılması ve uygulama sonrasında da baş bölgesinde kaşıma yapılmaması gerekiyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.