Saç Ektiren Yabancı Ünlüler

Saç Ektiren Yabancı Ünlüler

Saç Ektiren Yabancı Ünlüler

Saç ektirmek yakın geçmişe kadar bir lüks olarak görülüyor, hatta estetik kelimesi ile yanyana geldiği düşüncesi ile erkekler tarafından yadırganıyordu. Ancak özellikle teknolojinin en büyük nimetlerinden birisi olan internet sayesinde, saç ekiminin bir çok ünlü isim tarafından da yaptırıldığı, erkeklerin de gerek sağlık gerekse estetik görüntü kaygıları ile saç ekimi yaptırmalarının doğal bir durum olduğu görüşü giderek yaygınlaştı. Saç ektiren yabancı ünlüler, pek çok durumda olduğu gibi bu konuda da topluma ciddi anlamda örnek teşkil etmiş oldu.

Saç bir erkeğin dış görünüşü konusunda en büyük etkenlerden bir tanesi olarak çok önemlidir. Sürekli olarak kamera karşısında olan ünlü isimler görüntülerine dikkat etmek zorunda oldukları için saç ekimi yaptırmaktadırlar. Saç ektiren yabancı ünlüler arasında yılların eskitemediği isim John Travolta, sempatik tavırları ile özellikle genç kızların hayranlık duyduğu Hugh Jackman, geçtiğimiz aylarda ülkemizde de film çekimi gerçekleştiren Russel Crowe, sinemanın vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Kevin Costner ve daha bir çok ünlü isim bulunuyor.

Özellikle saç ekiminde fue tekniğinin getirdiği kolaylıklar ünlüler arasında saç ekimi oranını arttırmış görünüyor. Zira önceki teknikler ile saç ekimi yapıldığı takdirde kalıcı izler oluşma ihtimali oldukça yüksek iken, fue tekniği ile saç ekimi izsiz saç ekimi yapılmasına olanak sağlıyor. Ekranlarda kusursuza yakın görüntüler oluşturan ünlü isimlerin herhangi bir iz riskini alma ihtimallerinin olmadığı düşünüldüğünde, saç ektiren yabancı ünlülerin sayısının neden fue tekniği ile çok daha fazla arttığı anlaşılıyor. Saçlarının ağırlıklı olarak ön kısımları dökülen ünlüler, bu bölgeler çok daha fazla gözönünde olduğu için çok daha dikkatli davranıp, çok daha hassas kararlar almak zorunda kalıyor. Jude Love ve Jamie Fox bu şekilde saç dökülmeleri ile karşılaşan ve saç ektiren ünlüler arasında örnek olarak gösteriliyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.