Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonra Kafanıza Takılanlar

Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonra Kafanıza Takılanlar

Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonra Kafanıza Takılanlar

Saç ekiminden sonraki süreç hakkında tüm merak edilenlere bir kere daha değinmek istiyoruz…

Saç Ekimi Sonrası Saçlar İlk Defa Ne Zaman Yıkanabilir?

Saç ekimi işlemi sonrasında kişiler saçlarını en az işlemden 3 gün sonra doktorun verdiği özel şampuan ve losyon ile yıkayabilir.

Saç Ekiminden Sonra Ne Zaman Günlük Hayatıma Dönebilirim?

Saç ekimi yaptıran kişiler bunun çevreleri tarafından bilinmesini istemiyorlarsa yaklaşık 10 gün boyunca bunu saklama gereği duyabilirler. Bu 10 gün içinde saç alınan bölge ve ekim yapılan bölgedeki kızarıklık ya da döküntüler kendini toparlayarak saç eski halini alır.

Saç Ekimi Sonrasında Yeni Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Yeni saçlar ilk olarak 5-7 hafta arasında çıkmaya başlar ancak en verimli dönem saç ekimi sonrasındaki 6. ve 7. aylardır. Saç ekim alanının büyüklüğüne göre bazen saçların çıkması 1 yılı bile bulmaktadır.

Saç Ekimi Sonrasında Yaşanabilecek Sorunlar Nelerdir?

Saç ekimi işlemi sonrasında kişilerin en çok karşılaştıkları sorun, ekim yapılan alanlarda oluşan şişme, yara, kaşıntı ve kabuklanmadır. Genelde her saç ekiminde oluşan bu yaralar ekim yapan doktorun mutlaka müdahale etmesi gereken sorunlardır.

Saç Ekimi Sonrasında Ekim Yapılan Bölgede Kaşıntılı Yaralar oluştu. İyileşmesi İçin Neler Yapılabilir?

Kişinin saç derisi ve işlemi yapan uzmana göre değişen bu yaralar, her saç ekimi yapılan hastada olabilir. Hemen ekim işlemini sonundaki günlerde meydana çıkan bu yaraların, operasyonu yapan doktor tarafından güzelce temizlenmesi ve hastanın yaraları iyileşmeden taburcu olmaması gerekir. Yarası olduğu halde taburcu olan hastaların saç derisi temizlğine dikkat etmesi, kirli tozlu ortamlardan uzak durması ve saçlarını doktorun belirttiği şekilde verdiği şampuanlar ile yıkaması gerekir.

Saçların Çıkma Hızı Nelere Bağlıdır?

Saç ekimi sonrası saçların çıkma hızı kişilerin o dönemdeki beslenme alışkanlıkları ve stres durumlarına göre değişir. Bu nedenle saç ekimi sonrasında kişilerin beslenmelerine dikkat etmeleri, bol vitaminli yiyecekler yiyip düzenli uyumaları ve stresten uzak durmaları gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Yüz ve Alın Bölgesinde Şişme Olmaması İçin Neler Yapılabilir?

Yüz ve alın bölgesinde şişme oluşmaması için ilk 2 gün kesinlikle başın öne doğru eğilmesinden kaçınılmalıdır. Ayrıca uyurken yastık ya da çarşafın ekim yapılan bölgeye sürtmesinin engellenmesi için ilk 2-3 gün oturur pozisyonda uyunması tavsiye edilir.

Saç Ekimi Yaptırdığım Yerlerdeki Saçlarım dökülüyor, Normal Mıdır?

Saç ekimi yapıldıktan sonra 1 -2 hafta içinde ekilen saçların dökülmesi normaldir. Şok dökülme adı verilen bu dökülme sonrasında yeni saçlar 1-2 ay içinde yeniden çıkmaya başlar.

Saç Ekimi Yapıldıktan Ne Kadar Süre Sonra Ayağa Kalkabilirim?

Saç ekim işlemi kişilerin günlük hayatlarını etkilemeyen işlemlerdir. Bu nedenle saç ekimi sonrasında kişiler 1 gün içinde ayağa kalkıp normal hayatlarına dönebilirler. Ancak saç ekimi sonrasında oluşan kızarıklıkların geçmesi ve kişinin dış görünüş olarak tamamen eski haline dönebilmesi için 1-2 hafta süre geçmesi gerekmektedir.

Saç Ekimi Yapılan Bölge Nasıl Traş Edilmelidir?

Yeni ekilen saçlar ilk 3 ay boyunca sadece makas ile uçlarından kısaltılmalıdır. 3 ay sonrasında ise normal saçlar gibi traş edilmeye başlanabilir.

Saç Ekimi Sonrası Kişinin Uyuma Pozisyonu Ne Olmalı?

Saç ekimi sonrası yaklaşık 1 ay süre ile kişi sadece sırt üstü pozisyonda yatmalıdır. Yan ya da yüz üstü pozisyonlar saç ekimi sonrası saçların sağlıklı çıkmasına engel olabileceği için tavsiye edilmez.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.