Saç Ekimi Sonrası Sivilcelenme

Saç Ekimi Sonrası Sivilcelenme

Saç Ekimi Sonrası Sivilcelenme

Saç ekimi yapıldıktan sonra işlemler bitmemektedir. Saç ekiminden sonraki süreçte de çeşitli ilaçlar kullanılmalı, çeşitli konularda hassasiyet gösterilmelidir. Çünkü saç ekimi sadece bir anda olup biten bir estetik çalışma olmayıp saç ekildikten sonra da çeşitli sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu sorunlardan ara sıra rastlanan biri de saç ekimi sonrası sivilcelenme olarak bilinir. Bu sorundan saç ekimi yaptıran birçok kişi şikayetçi olmaktadır. Saç ekimi sonrası sivilcelenme kesinlikle ciddiye alınacak ve korkulacak bir durum olmayıp zamanla kendiliğinden düzelmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Sivilcelenme Sebebi

1-) Sivilcelenmenin çeşitli nedenlerinden ilki saç ekimi sırasında beyninizde oluşan gözeneklerin iltihaplanması olabilir. Saç ekimi sonrası temizliğinize ne kadar özen gösterseniz de iltihaplanma olması normal bir durum olup kendiliğinden geçmektedir.

2-) Saç ekimi yapılan bölgede sivilcelenme olmasının bir diğer sebebi kafanızın bu yeni oluşuma uyum sağlamaya çalışmasıdır. Bu sebeple kimi zaman sivilceler oluşabilir.

3-) Yukarıdaki iki sorunun dışında sivilcelenme aşırı derecede yoğun bir durumda ise ve sürekli olarak kaşıntıya sebep oluyorsa bu durumda kafa derinizde bir sorun olabilir. Böyle bir durumda saç ekimi yaptırdığınız doktorla konuşabilir veya bir cildiye doktoruna görünebilirsiniz. Saç ekimi sonrası sivilcelenme oluştuğunda kesinlikle bu sivilceler dokunmayın, sıkıp patlatmayın. Sivilceleri patlatmanız saç derinize ve size zarar verebilir. Ayrıca sivilceleri patlatmak daha fazla yayılmalarına sebep olur.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.