Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Herkes saç ekimi yaptırdıktan sonra ilk olarak saçlarının ne zaman çıkacağını yoğun şekilde merak eder. Yeniden gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak için yapılan bu uygulama neticesinde saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar diye merakla beklenmektedir. Genel olarak saç ekimi yapıldıktan sonraki ilk haftalarda saçların dip kısımlardan yavaş yavaş çıkmaya başladığı görülür. Saç ekimi işleminden sonra ilk olarak 2 ay kadar saçların tamamına yakını dökülür. Daha sonra saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar derseniz, bu kişiden kişiye farklılık gösteren bir durumdur. Kadın ve erkeklerde saçların yeniden çıkması farklı zamanlarda olmaktadır. Kadınlarda saç ekimi sonrası yeniden saçların çıkması çok uzun sürerken erkeklerde bu durum çok daha kısa sürer. Zaten bu durum dökülmede de öyledir, erkeklerin saçları daha kısa sürede dökülürken bayanların çok uzun yıllar geçmeden dökülmeye başlamamaktadır.

Saç ekimi sonrası ilk saçlar 3 ay içinde seyrek şekilde çıkmaya başlarlar. Fakat saçların çıkma süresi çeşitli durumlarda farklılık göstermektedir. Çükün dökülen saçların ekim sonrası yeniden çıkması alınan saçın hangi fazda bulunduğuna bağlıdır. Bu fazlar katajen, telojen ve anajen olmak üzere üç çeşide ayrılır. Genel olarak ilk önce ön kısımda bulunan saçlar 3 ay içinde çıkmaya başlarlar. Daha sonraki dönemde 6 ay içinde saçların %70’lik kısmı yeniden çıkmış olur. Saç ekimi sonrası ilk olarak ön ve arka, kenar kısımlar çıktıktan sonra en son olarak tepe kısımlarında saç çıkmaya başlar. Bu tepe kısmında saçların çıkması bir buçuk yılı bulabilmektedir. Saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar sorusuna umarım bir nebze fayda sağlayabilmişizdir. Son olarak bir iki nokta var, saç ekiminden sonra yeniden saç çıkması için herhangi bir ilaç veya uygulamaya ihtiyaç yoktur. Kişiler kendi normal hayatlarına devam edebilirler. İlk olarak çıkacak olan saçlar ince ve seyrek olsa da daha sonra kesildikçe kalınlaşacaklardır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.