Saç Ekimi Sonrası Kullanılan Şampuanlar

Saç Ekimi Sonrası Kullanılan Şampuanlar

Saç Ekimi Sonrası Kullanılan Şampuanlar

Normalde kullandığınız şampuanlar çok fazla saçınız üzerinde bir etkiye sahip olmazlar. Çünkü şampuanlar ne kadar etkili olsalar da saçınızda çok kısa bir süre durdukları için saç köklerinize fazla etki edemezler. Fakat bu normal şampuanlarda kullanılan kimyasallar saç ekimi sonrası saç ekimine zarar verebilirler. Saç ekimi sonrasında doktorunuzdan bir şampuan talebinde bulunun ve uzun bir süre sadece bu şampuanı kullanın. Size net bir şampuan markası öneremememizin sebebi herkesin kafa ve saç yapısı birbirinden farklıdır. Ayrıca saç ekimi sonrası sivilcelenme vb. değişik komplikasyonlar görülebiliyor. Bu sebeple saç ekimi sonrası kullanılan şampuanlar ancak doktorunuzun size önereceği şampuanlar olmalıdır.

Saç Ekimi Sonrası Nasıl Şampuan Kullanılır?

Banyo yaparken ilk önce doktorunuzun size verdiği losyonu kafanıza sürüyorsunuz. Bu losyon kafanızda yarım saat kaldıktan sonra ılık suyla bu losyonu temizleyip ondan sonra normal şekilde doktorunuzun önerdiği şampuanı kullanarak banya yapabilirsiniz. Banyo yaparken kafa derinizi ilk 10 gün boyunca yumuşak bir şekilde okşayarak kafanızı yıkayınız. Daha sonra ise normal bir şiddetle kafanızı yıkayabilirsiniz. Doktorun size verdiği bu losyon 15 gün içinde kafanızda oluşan kabukların yumuşayıp dökülmesini sağlamaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.