Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci (Tüm Bilgiler)

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci (Tüm Bilgiler)

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci (Tüm Bilgiler)

Saç ekiminden sonraki dönem yaklaşık 6 aylık bir zaman dilimini kapsamaktadır. Bu 6 ay içinde önce ekilen saçlar dökülür ve daha sonra tekrar çıkar. Ayrıca bu altı aylık süre içinde birçok durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Saç ekimi sonrası iyileşme sürecinde karşılaşabileceğiniz her türlü sorunun çözümünü bu sitede bulabilirsiniz. Fakat biz bugünkü yazımızda normal bir saç ekiminden sonraki sürecin işleyişinden bahsedeceğiz.

İlk olarak saç ekiminden sonraki ilk 3 gün içinde kafaya sarılan bandaj çıkarılır ve ilk banyo yapılır. Daha sonra ilk 5 gün boyunca verilen ilaçlar kullanılır ve 5. günden itibaren banyo öncesi sürülen losyon hariç diğer ilaçların kullanımı bırakılır. Losyon kullanımı ise 10-15 güne kadar devam edebilir.

10-15 gün arası kafa kabuk tutar ve kabuklar 15. güne kadar dökülürler. 15. günden itibaren iyileşme süreci tamamlanmış sayılır ve dikişler alınır. Daha sonra 3. haftadan itibaren ekilen saçlar dökülmeye başlar. Bu yeni ve sağlıklı saçların çıkması için zorunlu bir durumdur. Bu sebeple kesinlikle panik yapmamalısınız.

4. veya 6. haftadan itibaren saçlar yeniden çıkmaya başlar. Saçların tam olarak çıkıp ekim işleminin tamamlanması 6. ay kadar sürer. 6. aydan itibaren saç ekimi başarıyla tamamlandığından artık istediğiniz gibi saçlarınızı kesebilir veya uzatabilirsiniz. Fakat 6. aydan önceki dönemlerde ense tarafında uzamış olan saçları sadece makasla almalısınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.