Saç Ekimi Sonrası İlk Traş Ne Zaman Olunur?

Saç Ekimi Sonrası İlk Traş Ne Zaman Olunur?

Saç Ekimi Sonrası İlk Traş Ne Zaman Olunur?

Saç ekimi yaptıran kişiler bir süre sonra donör bölgeyle saç ekimi yapılan bölge arasındaki saç farkından rahatsızlık duyarlar. Genelde greftler ekildikten sonra 3. aydan itibaren saçlar çıkmaya başlar. Arka ense tarafındaki saçlarda uzamaya başlayınca artık 6. aydan itibaren sadece makas kullanarak saçlarınızı kısaltabilirsiniz. Fakat saç ekimi sonrası ilk traş olacağınız zaman 1 sene dolmadan kesinlikle makine kullanmayın. Ekilen saçlar tam olarak 6-9 ay içinde kendine geleceği için önce bir sene dolması gerekmektedir. Saç ekimi ameliyatından sonra dikkat edeceğiniz bu küçük noktalar ekimin başarılı olmasını sağlamaktadır. Sonuçta ekim anı kadar ekimden sonra yapılacak davranışlar da ekimin kalitesini ciddi şekilde etkilemektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. burakhan maçin dedi ki:

    Herşey saç ektirmekle bitmiyor bizim ailede saç dökülmesi hırsi erken başlıyor benimde ilerde işime lazım olabilir teşekkürler

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.