Saç Ekimi Sonrası İlk Etapta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası İlk Etapta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası İlk Etapta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrası bazı konularda hassasiyet göstermemiz saç ekimi sonrası sürecin daha sağlıklı ve başarılı atlatılmasını sağlar. Öncelikli olarak saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler ilk gün alkol ve cinsel ilişkiden uzak durmanız gerekecektir. Çeşitli ağır işler ve stresten uzak durmalı araba kullanmamalısınız. İlk ikinci günden sonra artık banyo yapabilirsiniz. Fakat bu süre zarfında dışarıya çıkarken kir ve mikroplardan korunmak için şapka takmanız gerekecektir. Tozlu ortamlar saç ekimi yapılan bölgede enfeksiyon ve iltihaplanma yaparak alerjilere sebep olabilir.

İlk 15 gün boyunca kafanızı güneş ışınlarından uzak tutunuz. Havuza girmeyiniz ve kafanızı her türlü darbeden koruyunuz. Bu 15 günlük süre zarfında kafanız kabuk tutacak ve bu kabuklar kullandığınız losyonlar yardımıyla çürüyüp dökülecektir. Bu süre içinde banyo yaparken ilk olarak losyonu kafanıza sürüp yarım saat boyunca bekledikten sonra kafanızı ılık bir suyla temizleyip yumuşak dokunuşlarla banyo yapabilirsiniz. Banyodan sonra fön makinesi kullanmak yerine yumuşak bir havluyla nemini alabilirsiniz. Fön makinesi kullanmanıza gerek yoktur. İlla ki kullanmak isterseniz ise saçınızdan 40 cm uzak tuturak en düşük ayarda çalıştırıp saçlarınızı kurutabilirsiniz.

15 günlük süre zarfından sonra kafanızı germeyecek ve baskıya maruz bırakmayacak hafif sporlar yapabilirsiniz. 3 ay boyunca hafif sporlar yaptıktan sonra artık normal faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.