Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği şey saç ekimi fiyatı olmaktadır. Saç ekiminin ne kadar maliyetli bir işlem olacağını belirleyen birçok faktör olduğundan dolayı saç ekimi fiyatları hakkında sabit bir bilgi verilememektedir.

Saç Ekimi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Ekilecek Greft Sayısı;

Ortalama olarak bir kişide saç ekimi için 1500-2000 greft kullanılmaktadır. Fakat bazı kişilerde saç açıklığı yüksek düzeyde olduğu için ekilecek greft sayısı ve buna bağlı olarak saç ekimi fiyatı artış gösterebilmektedir.

Saç Ekim Tekniği;

Saç ekimi operasyonlarında FUT veya FUE tekniği kullanılmaktadır. FUT tekniği FUE tekniğine göre daha eski ve ucuz bir yöntem olmasına rağmen başarılı bir saç ekimi operasyonu için FUE tekniği uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Saç Ekimi Merkezi;

Saç ekimi çok basit firmalar tarafından küçük merkezlerde yapılabileceği gibi uzman firmalar tarafından özel hastane ortamlarında da yapılabilmektedir. İşini düzgün yapan saç ekimi firmaları insanlara daha kaliteli hizmet verebilmek için çok sayıda personel çalıştırırlar ve bu durum ister istemez saç ekimi fiyatı için bir dezavantaj oluşturur.

Seans Sayısı;

Saç ekimi işlemleri bazen bir seansta tamamlanmayıp duruma göre 2-3 seans olabilmektedir. Bu durumda sizin her seans için ekstra ücret ödemeniz gerekecektir. Bazı saç ekimi firmaları sizlere uygun fiyat imkanı sunduklarını belirtip seans sayısını arttırarak daha fazla ücret almaya kalkışabilirler. Bu sebeple siz tek seansta saç ekiminizi yapabilecek bir firmayla bu operasyonu yaptırmalısınız.

Sonuç Olarak

Saç ekimi yaptıracağınız zaman birkaç firmayla görüşüp operasyonu nasıl gerçekleştirecekleri size kaç greft gerektiği ve bu işlemi tek seansta yapmak için ne kadar saç ekimi fiyatı istediklerini öğrenerek kararınızı ona göre vermelisiniz. Fakat size tavsiyemiz sırf uygun fiyat için düşük kaliteli hizmet sunan güvenilmez firmalara saç ekimi yaptırmamanız olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.