Kaş Nasıl Boyanır?

Kaş Nasıl Boyanır?

Kaş Nasıl Boyanır?

Birçok kadın kaş boyamayı bilmez. Oysa kaş gözleri daha güzel gösteren bir detaydır. Koyu renkli kaşlar daima daha dikkat çeker. Kaşlarınızı kaş kalemiyle rahatlıkla boyayacağınız gibi kulak çubuğu, rimel fırçası gibi araçlarla da boyayabilirsiniz. Ayrıca boya geliştiricilerde kullanılabilir. Dilerseniz kuaförünüz saç renginize göre saçınızı boyarken kaşınızı da boyayarak kaşlarınızı daha hoş görünmesini sağlayabilir. Ama kaşımı kendim boyarım bu konuda becerikliyim diyenler için birkaç önerimiz var.

En önemli makyaj kuralı olan cildin temizliği çok önemlidir. Pis ciltte hiçbir malzemenin kaliteli durmayacağını belirtmemize gerek yoktur. Temiz cilde uygulanan her makyaj malzemesi hem kalıcı olur hem de daha güzel bir görüntü sağlar. Kaş kaleminizi uygularken buna dikkat etmelisiniz.

İkinci önemli kuralımız ise saçınızdan açık bir kaş rengi düşünülemez. O yüzden saç renginizle kaş renginiz doğal bir uyum içinde olmalıdır. Koyu renk saçlara sahipseniz kaş kaleminiz ya siyah ya da kahverengi tonlarında olmalıdır. Açık renk saçlarınız varsa örneğin sarı saçlara sahipseniz açık renkli kaş kalemleriyle gölgelendirmelisiniz.

Kuafor Harici Evde Kaş Boyama

Boya geliştiricisi adı verdiğimiz boyayı hazırlarken el çabukluğu marifettir çünkü kaş boyasını aynı anda karıştırmak büyük önem taşır aksi halde boyanız hamur kıvamı alır. Boya hazırlanır hazırlanmaz kaşlara uygulanır ve 2-3 dakika kaşlarda bekletilir.

Kaşlarınıza boya yaparken özellikle kaş kalemi dışındaki boyaları kullanırken kaşlara yuvarlak daireler çizer gibi yedire yedire kaşlarınıza uygulamak kaş dilberinin de boyanmasına olanak verecektir.

Kaşlarınızı boyadıktan sonra bekleme süresi sona erdikten sonra boyayı kaşlarınızdan çıkarmak için pamuk ya da makyaj pedleri ile boya fazlalığı alınmalıdır. Eğer kaşınızda istediğiniz rengi elde edemediyseniz o zaman boyayı tekrardan uygulayın.

Boyalarınızdan arta kalan lekeleri temizlemek için pamuğunuza biraz leke sökücü damlatıp kaşlarınızı hafif hafif dokunuşlarla temizleyin.

İşlem sona erdikten sonra kaşlarınızı cımbız yardımıyla alarak fazla tüylerden kurtulun. Eğer boşluklar oluşmuşsa onları da kaş kalemi yardımıyla rahatlıkla kapatabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.