İzmir’de Saç Ekimi Fiyatları ve Merkezleri

İzmir’de Saç Ekimi Fiyatları ve Merkezleri

Güncelliği ve popülaritesi hiç azalmayan, özellikle erkeklerin tercih ettiği saç ekimi, değişik fiyatlandırma ve yöntemleri ile 2017 yılında da adından sıkça söz ettirmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte yeni yöntemlerin de uygulandığı saç ekiminde şuan kullanılan en yaygın yöntem ise FUE teknolojisidir.

Saç Ekimi Nedir?

İnsanların ilk bakışta dikkat çeken yerlerinin başında yüz bölgesi gelmektedir. Yüz bölgesi içinde de saçlar en çok dikkati çeken bölgedir. İnsanların saçı zaman içerisinde bazı nedenlere bağlı olarak dökülür ve kellik denilen durum ortaya çıkar. Gelişen tıp teknolojisi ile birlikte bu durumun önüne saç ekimi yapılarak geçilmektedir. Çünkü saçın kalitesi, niteliği, rengi ve uzunluğu gibi etmenler kişinin dış görünüşü üzerinde çok etkilidir. Genel olarak 50’li yaşın üzerindeki erkeklerin yüzde 50’sinden fazlasında saç dökülmesi problemi ortaya çıkmaktadır. İnsanlar bu tarz durumların önüne geçebilmek adına oldukça değişik denilebilecek tedavi yöntemlerine başvuruyorlar. Bunların bir kısmı koca karı ilaçları denilen yöntemler bir kısmı da meşhur Uzak Doğu tedavi yöntemleri. Uygulanan tedavi yöntemlerinin çoğunluğu geçici sonuçlar veriyor. Ancak tıp dünyasının gelişmesi ile birlikte ameliyat ortamlarında kalıcı saç ekimi tedavi yöntemleri ortaya çıktı ve bu yöntemin oldukça başarılı sonuçlar verdiği görüldü. Saç ekimi başın arka kısmındaki saç köklerinin alınarak kelliğin oluştuğu bölgeye ekilmesidir. Esasına bakılırsa saç köklerinin yer değiştirmesidir. Saç köklerinin saçın arka bölümünden alınmasının nedeni ise bu kökler ömür boyu uzama yetisine sahiptir. Saç ekiminde günümüzde en gözde tedavi şekli fue denilen ekim seklidir.

Saç Ekimi Fiyatları

Son döneme damga vuran operasyonlardan bir tanesi de saç ekimi operasyonlarıdır. Erkekler kadar kadınların da bu konuya ne kadar büyük ilgi gösterdiği aşikar. Fue, Gold Fue, Mp Fue ve daha birçok farklı alternatif ile birlikte sizler de kısa sürede doğal saçlara sahip olabiliyor ve sorunsuz bir sürece dahil ediliyorsunuz. Fue tekniğinde ense kökünden alınan sağlıklı ve canlı saçlar, baş bölgesine dahil ediliyor ancak bu tekniğin de az önce belirttiğimiz gibi farklı alternatifleri mevcuttur. Rakamlar konusunda net bir fiyat vermek çok da etik olmayacaktır çünkü her uzmanın ve her tekniğin ücreti farklılık gösterebiliyor. Peki ense bölgesinde yetersizlik durumu mevcut ise? Saç ekimi için yalnızca bu bölgeden yardım alınmıyor. Sırt ve omuz bölgesinden de sağlıklı kıl kökleri alınıp baş bölgesine kısa sürede dahil edilebiliyor. Bir uzmana danışarak ve hatta görünerek fiyat almanız çok daha sağlıklı olacaktır çünkü buradan vereceğimiz rakam ne yazık ki yanıltıcı olacak ve net bir rakam olmayacaktır. Daha sağlıklı bilgi ve saç ekimi fiyatları için https://www.slimfit.com.tr/sac-ekimi/fue-sac-ekimi/ bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.