Fue Tekniği Nedir?

Fue Tekniği Nedir?

Fue Tekniği Nedir?

Bir kadın için güzel ve şık olmanın bir çok yolu vardır. Çok çeşitli kozmetik ürünleri, erkek kıyafetlerine göre kat be kat fazla olan kıyafet seçenekleri ve çok daha fazlası kadınların güzellik sırları arasında yer almaktadır. Ancak söz konusu erkekle olduğu zaman, hiç şüphesiz ki bu seçenekler önemli oranda azalmaktadır. Bu nedenle bir erkeğin şık ve karizmatik görünmesi için elinde olan tüm faktörleri en yüksek verimde kullanabilmesi gerekir. Saç, erkekler için bu nedenle çok önemlidir.

Erkeğin en önemli unsurlarından birisi olan saç, ne yazık ki çoğu zaman şekli ile ya da bakımı ile değil de; dökülmesi ile konuşulmaktadır. Kellik, bir çok erkek için yaşam boyu karşılaşılabilecek en büyük sorunlardan birisidir. Özellikle de genetik bir kellik riski var ise, kişileri çok erken yaşlardan itibaren kellik korkusu sarmaktadır. Arkadaşlar arasında konuşulan çözüm yöntemleri, geleneksel bir takım yöntemler ve tıp tarafından sürekli geliştirilen yöntemler yerine kullanılan eski tip uygulamalar, bir çok erkek için ne yazık ki hayal kırıklığına yol açmaktadır.

Her konuda büyük bir hızla gelişen bilim ve tıp dünyası, saç ekimi konusunda da hızlı bir gelişim göstermektedir. Geliştirilen yeni yöntemler, kellik korkusu yaşayan erkekleri bu korkuyu üzerlerinden atmalarına ve sağlıklı bir biçimde saçlarına kavuşmalarına imkan sağlamaktadır. Burada sağlıklı kelimesini özellikle belirtmek gerekir. Zira saç ekimi yapılan her klinik ve saç ekimi uygulamasını yapan her uzman sağlıklı saç ekimi yapıyor demek değildir.

Sağlıklı saç ekimi için günümüz teknolojisinin ve uzmanlarının ulaştığı son nokta: Fue Tekniği olarak adlandırılan bir saç ekimi tekniğidir. FUE yani tıp dünyasında bilinen uzun adı ile foliküler ünite ekstraksiyonu uzun bir dönem oldukça sık tercih edilen FUT tekniğinin, artık saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler tarafından tercih, uzmanlar tarafından da tavsiye edilmemesini sağlayacak kadar ileri bir tekniktir. Peki FUE tekniği ile saç ekimi nasıl yapılamaktadır ve diğer tekniklere göre artıları nelerdir?

FUE Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE tekniği, adını saç köklerinin alınma şeklinden almaktadır. FUT tekniğinde, saçlar belirli gruplar halinde alınırken, FUE tekniği saç alımının teker teker yapılmasına dayanmaktadır. Bunun en büyük avantajlarından birisi, FUE tekniği uygulandıktan sonra kafa derisinde herhangi bir iz kalmıyor oluşudur. Bir çok kişi tarafından en büyük sorunlardan birisi olarak görünen bu iz, FUE tekniği ile birlikte artık estetik bir kaygı olmaktan çıkmış durumdadır. FUE tekniğinin bir diğer önemli avantajı, saç ekimi yaptıran kişinin normal yaşam temposuna çok kısa bir zaman dilimi içerisinde dönebilmesidir. Kişilere göre değişiklik göstermek ile birlikte, FUE tekniği ile saç ekimi yaptıran bir kişi, yaklaşık saç ekimi sonrası 15 gün içerisinde normal yaşamın gerektirdiği her şeyi yapmaya devam edebilmektedir. Burada asıl kastedilen kişilerin gündelik faaliyetlerinden ziyade, spor yapmak, havuza girmek gibi kendilerini zorlayıcı faaliyetlerde bulunmamalıdır. Gündelik faaliyetler için, operasyonun hemen ardından herhangi bir yasaklama söz konusu değildir.

Ortalama olarak 6 saat süren bir seans ile 6000’e yakın greft nakli yapılabilmekte; ancak FUE tekniği ile saç ekimi toplamda kaç seans sürer, uzman tarafından değerlendirme yapılmadan belirtilememektedir. Her insanın saç yapısı farklı olduğu için, seans sayısı da farklılık gösterebilmektedir.

Her ne kadar bir çok insan tarafından, FUE tekniği yalnızca saç ekimi işlemlerinde kullanılır şeklinde yanlış bir düşünce ortaya atılsa da; aslında bu teknik saç ekimi dışında sakal ve kaş ekimi işlemleri için de kullanılabilmektedir. Sağlıklı saç ekimi, sakal ekimi ve kaş ekimi için kullanılan FUE tekniği, sağladığı sağlığın yanı sıra; ekilen saçların yönlerinin de saç ekimi yapan uzman tarafından belirlenebilmesi sayesinde kişilere büyük bir artı sağlamaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.