Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Yakışıklı, bakımlı, genç ve güzel görünmek yaşadığımız çağda herşeyin üstünde görülmektedir. Bu sebeple bakım yarışında bayanlar kadar erkeklerde artık etkin rol oynamaya başladılar. Teknoloji ve tıpın hızlı ilerleyişi, estetikte büyük gelişmeler yaşanması ve hızlı sonuçlar alınabilmesi erkeklerin estetiği tercih etme sebepleri arasında yer alıyor. Estetik uzmanları genellikle erkeklerin lazer epilasyon yaptırmak için merkezlerine geldiğini söylüyorlar. Lazer epilasyon dışında da erkekler burun estetiği, saç ekimi ve botoks çalışmaları yaptırmaktadırlar. Lazer epilasyon erkekleri fazla tüylerinden kesin bir şekilde kurtarmaktadır.

Erkekler Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Yaptırıyor?

Erkekler genel olarak kaş arası, ense, sakal üst kısmı, boyun, sırt ve göğüs kılları, omuz ve ellerindeki kıllara lazer epilasyon yaptırmaktadırlar. Ayrıca lazer epilasyon sayesinde kıllardan tamamen değilde sadece 1-2 seans uygulamayla seyreltilme işlemi yapılabilmektedir. Çeşitli bölgelerinde çok yoğun kıllar bulunduğu için rahatsızlık duyan kişiler seyreltme işlemi yapabilirler.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürüyor?

Lazer epilasyon uygulaması ile 4-6 seans içinde kıl köklerinin tamamı tahrip edilerek erkeklerde tamamen kılsız bir görüntü elde edilebilmektedir. İstenildiğinde seans sayısı azaltılararak tüyler istenilen oranda seyreltilebilmektedir. Erkeklerin kıl kökleri kadınlarınkine oranla daha kalın bir yapıda olduğu için erkek lazer epilasyon işlemi bayanların epilasyon işleminden daha hızlı sonuç vermektedir. Çünkü kalın olan kıl kökleri lazer ışınlarına daha fazla maruz kalarak daha fazla yanar ve daha kısa sürede dökülür.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.