Erkeklerde Kaş Bakımı

Erkeklerde Kaş Bakımı

Erkeklerde Kaş Bakımı

Kaşlar bayanlar kadar erkeklerde de inanılmaz görüntü değişiklikleri yapma potansiyeline sahiptirler. Erkekler genel olarak kaşlarıyla alakalı bir problem veya yanma görülmemişse kaş bakımı yapmazlar. Çünkü genel olarak kaşlar ve kulaklar hiç kimsenin dikkatini çekmezler. Erkeklerde kaş bakımı sırasında üç ana kurala dikkat etmek zorundadırlar. Bu kurallar fazlalıkları almak, şekil vermek ve kaşların nerede başlayıp nerede biteceğini belirlemektir. Kaş bakımı yapmak kişinin tek başına çok zorlanacağı ve ufak bir hatada kaşlarının çoğunu kesebileceği bir durumdur. Bu sebeple özellikle fazla kalın kaşlara sahip olan erkekler uzman biri tarafından profesyonel hizmet alabilir. Kaşlarına ilk defa bakım yapacak olan erkekler ilk olarak bir uzmanda bakımını yaptırdıktan sonra periyodik düzeltme ve bakımlarını kendisi yapabilir.

Erkeklerde Evde Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkeklerin bir çoğu kaş bakımını uzman biri yerine kendisi evde ufak düzeltmeler şeklinde yapar sizde evde kaş bakımı yapmak istiyorsanız ilk olarak malzemelerimizi belirtelim.

Malzemeler;

1 adet traş bıçağı
1 adet küçük elektrikli saç düzeltme aleti
1 adet minik bakım makası
1 adet cımbız

Yapılışı;

İlk olarak sıcak bir suyla yüzümüzü yıkayarak gözeneklerin açılmasını ve kesilecek olan kılların yumuşamasını sağlıyoruz. Sıcak su aynı zamanda işlemin acısız olmasını ve kıl dönmesi riskini engelleyecektir. Ardından sırasıyla üç aşamalı uzunluk, kalın ve şekil kesimine geçiyoruz.

Uzunluk Aşaması;

Kaslarınızın iç tarafında bulunan kenarlar ile gözlerinizin iç tarafındaki köşe hizalı şekilde olmalıdır. Bunların dışında kalan orta ve dış bölgedeki kıllar fazlalık oluşturmaktadır ve temizlenmesi gerekmektedir. Uzunluğu ayarlarken kaşlarınızın nerede bitmesi gerektiğine karar veremiyorsanız elinize bir kurşun kalem alarak bir ucunu burun deliğinizin bulunduğu hizada tutarak diğer ucunu ise gözünüzün dış kenarına gelecek şekilde kalemi döndürünüz. İşte bu kaleminizin gösterdiği nokta kaşlarınızın uzunluğu belirlemektedir. Bu uzunluğu belirledikten sonra fazlalıkları almak için elektrikli minik traş makinesi veya cımbız kullanabilirsiniz.

Kalınlık Aşaması;

Sıradan kaba şekilde duran kaşlarınızın kalinlığı azaltmak için minik bakım makasına ihtiyacınız olacak. Burada dikkat etmeniz gereken kaşlarınızın kalınlığını azaltırken yatık durmayı kabul etmeyecekleri kadar kısa kesmemenizdir. Eğer yumuşak kaş kıllarına sahipseniz kaşlarını yukarıda doğru tarayarak 5mm kalacak şekilde kesebilirsiniz. Sert kaş kıllarında ise kıllardan birini belirleyerek kısaltabilirsiniz. Kaşlarınızın yeterince kısa olduğundan ve halen yatık şekilde durabileceğine karar verdiğiniz andan itibaren kaşlarınızın kalınlığı ayarlamış olacaksınız.

Şekil Aşaması;

Kaş şeklinizi belirlerken uzun ince bir surat ve belirgin bir çeneye sahip iseniz kaşlarınızı yay şeklinde yapmayın. Yay şekli yerine daha yatay ve kalın kaşlar hem yüzünüzü bölerek daha kısa bir görüntü elde etmenizi sağlar hemde insanların dikkatini çene yapınızdan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Kare ve yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişiler ise düzgünce şekil verilmiş yay şeklinde kaşlarla daha uzun bir yüz imajına kavuşacaktır. Kaşlarımıza yay şekli verebilmek için kaş kemerimizin tepe noktasını göz bebeğinin tam üstüne denk getirmelisiniz. İşte bu noktayı belirledikten sonra alt kısımdan cımbız yardımıyla kılları alarak yay şeklini oluşturabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.