En İyi Saç Ekimi Nerede Yapılır?

En İyi Saç Ekimi Nerede Yapılır?

En İyi Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Saç ekimi hastanelerin küçük cerrahi girişim yapılan odalarında plastik cerrahi uzmanı ve ekibi tarafından steril şartlar altında ortaya koymalıdır. Lokal anestezi altında ortaya koyulan işlem sırasında hasta sınalgı izleyebilir. Saç ekimi aşamaları arasında yemek ve ihtiyaç molası verilebilir.

Saç ekimi cerrahi bir prosedür olup,hastane ve cerrahi tıp merkezlerinde ameliyathane ortamında plastik cerrahi ekibi tarafından yapılması kanuni bir mecburiyettir.

Hangi Yöntem Fut Mu Fue Mi?

Her hastaya en uygun yöntem mutlaka FUE’dir yada FUT’tur düşüncesi son derece yanlıştır. Her hasta FUE için mutabık olmayacağı gibi bazı hastalara da FUT uygulanamaz. Hasta için doğru prosedür seçildiği takdirde, her iki yöntemde de (FUE ve FUT) başarı şansı aynı derecede çok yüksektir.

Her ikisinde de aynı şekilde doğal ve sık bir sonuç elde etmek hemen her hâlde mümkündür. İyi bir plastik cerrah FUT prosedüründe şeridi aldıktan sonraki dikişlerde hemen hiç iz bırakmaz.

Saç ekiminde deneyimli bir doktor ve ekibi her iki yöntemi de aynı derecede başarılı şekilde uygulayabilir. Hatta bazı hususi durumlarda FUT ve FUE metotlarını kombine ederek en iyi sonucu almak mümkün olur.
Bazı insanlar reklam konseptindeki yanlış veya eksik bilgilerden etkilenerek yöntemi özleri seçmek eğilimindedir ki bazen bu son derece yanlış bir seçim olup hatalı sonuçlara yol açabilir.
Her iki yöntemin de mutabık olduğu durumlarda tabii ki hastanın tercihi dikkate alınır, ancak FUE veya FUT yöntemi seçiminde son karar deneyimli uzman doktora bırakılmalıdır.
Saç ekimi düşünen bir kişinin mutlaka bu mevzuda uzman bir doktorla çalışması muktezadır. Uluslararası saç restorasyonu cerrahisi dernekleri ISHRS ve ESHRS üye doktorları modern yöntemlerle saç ekimi ve en iyi sonuçların elde edilmesi için sürekli bilgilendirmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Buzulkuşu Dİuca Speculifera dedi ki:

    Bu tip sitelerde nedense fiyat verilmiyor.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.