Saçlar İçin Nadir Bilinen Güzellik İp Uçları

Saçlar İçin Nadir Bilinen Güzellik İp Uçları

Saçlar İçin Nadir Bilinen Güzellik İp Uçları

Eğer saçlarınızı yeni boyadıysanız, eminim saç renginizi uzun süre korumak istersiniz. Bunu sağlamak için sonuçları kesin olan bir yol var. Bunun için yapmanız gereken ayda bir düzenli olarak saçlarınıza derinlemesine bakım maskesi uygulamanızdır. Bu sayede saç boyanızın hızlıca solmasını engeller ve sürekli saç boyası yenilemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca saç bakım maskeniz sayesinde saçlarınıza ihtiyacı olan düzenli bakımı sağlar, daha uzun daha sağlıklı ve daha canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Elbette bunların yanı sıra, sık saç boyası yenilemeden kaynaklanan, saçlardaki yıpranmanın da önüne kolaylıkla geçmiş olursunuz.

Kıvırcık Saçlara Hava Verin

Eğer saçlarınız kıvırcık ise, siz, siz olun saçlarınızı fırça ile fırçalamayın. Eğer bunu yaparsanız saçlarınızın doğal kıvrımlarını bozabilirsiniz. Bunun yerine saçlarınızı parmaklarınızın yardımı ile ayırın. Bu şekilde saçlarınıza doğal bir hava vermiş olur, ayrıca saçlarınızı yıpratmazsınız.

Saçlarınızı Güçlendirin

Saçlarınızı sürekli saç kurutma makinesi ile kurutuyorsanız, bu saçlarınızın yıpranmasını hızlandırıyorsunuz demektir. Eğer sürekli saçlarınız saç kurutma makinesine mecburen de olsa maruz kalıyorsa, yapmanız gereken çok basit. Her kurutma öncesi saç diplerinize kendinize uygun olarak seçtiğiniz hacim verici saç spreyinizi sıkmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca yukarıdaki ip uçlarına ek olarak, aylık bir kez dahi olsa evde saçlarınıza uygulayacağınız süt maskesi, zeytinyağı maskesi veya yumurta maskesi ile de saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.