Saç Dökülmesine Çare Saç Ekimi

Saç Dökülmesine Çare Saç Ekimi

Saç Dökülmesine Çare Saç Ekimi

Günümüzdeki en büyük estetiksel sorunlardan biri de hiç şüphesiz ki saç dökülmesidir. Genetik, çevresel ya da psikolojik pek çok nedeni olan bu sorunun tedavisi günümüzde oldukça kolaydır. İnsanın geçmişte kaybettiği saçları yeniden kazanması o insan için büyük bir psikolojik rahatlama sağlayabilir. İşte bu yüzden saç dökülmesi sorunundan mustarip olan pek çok insan saç ekimi tedavisi ile geçmişte kaybettiği saçlarına yeniden kavuşmayı istemektedir. Saç ekimi için günümüzde uygulanan tedavi oldukça basit sayılabilir. Ama yine de her saç dökülmesi problemi yaşayan insan istediği an bu tedaviyi görme şansına sahip değildir. Tedaviye karar verip bir uzmana gittiğinizde ilk olarak mevcut hastalıklarınız ve eğer varsa aileden aldığınız genetik rahatsızlıklarınız detaylı olarak araştırılır. Eğer saç ekimi için uygunsanız genetik saç tipiniz, saç renginiz ve saç deriniz inceleme altına alınır ve yalnızca size özel olarak saç ekimi aşamasına geçilir. Kısa bir süre içinde tıpkı eskisi gibi yeni saçlarınız gür bir biçimde çıkmaya başlar. Ancak tedavi bir süre daha devam eder ve arada sırada kontrollere gidersiniz.

Saç ekimi tedavisini almaya karar vermeden önce en çok dikkat etmeniz gereken nokta, kendini bu tedaviye psikolojik olarak hazırlamaktır. Çünkü uzun yıllar boyunca hayatınızı saçsız bir şekilde sürdürdünüz ve bu duruma oldukça alıştınız. Ve saç ekimi tedavisinin ardından büyük bir aradan sonra saçlarınız yeniden çıkmaya başlayınca kendinize karşı psikolojik bir yabancılık duygusu hissedebilirsiniz. Bu nedenle saç ekimi tedavisini almaya karar vermeden önce bu işin psikolojik boyutunu düşünmeniz ve kendinizi bu duruma hazırlamanız mevcut psikolojiniz açısından oldukça önem taşımaktadır. Saç ekimi insanın hayatını büyük ölçüde değiştiren bir tedavidir. Bu tedaviyi alan pek çok insan kendini yeniden doğmuş gibi hisseder. Bu duruma kendinizi hazırlamanız ve alıştırmanız tedavi süreci açısından oldukça önemli bir konudur.

Günümüzde saç ekimi tedavisini yapan deneyimli ve güvenilir sağlık merkezleri olduğu gibi bu işi merdiven altı diye tabir edilen yerlerde sağlıksız bir şekilde yapanlar da bulunmaktadır. Saç ekiminin tıbbi bir tedavi olduğu bilinmeli ve bu işi sağlıksız ortamlarda yürüten, para kazanmak için insan hayatını tehlikeye atan yerlerden uzak durulmalıdır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.