Saç Dökülmesinden Kurtulmanın Kesin Yolu

Saç Dökülmesinden Kurtulmanın Kesin Yolu

Saç Dökülmesinden Kurtulmanın Kesin Yolu

Günümüzde saç dökülmesi sorunundan mustarip olan azımsanmayacak sayıda bir kitle bulunuyor. Saç dökülmesinin nedenleri arasında yorgunluk, stres gibi etkenler olabildiği gibi bazı psikolojik sorunlar da saç dökülmesinin nedenleri arasında yer alabiliyor. Bu sorundan sanıldığının aksine yalnızca erkeklerde değil, bayanlarda da görülen bir durum. Özellikle hamilelik sonrası emzirme döneminde sıkça karşılaşılan bir sorun olma özelliğine sahip.  Ancak günümüzde teknolojinin ve dolayısıyla da tıbbın ilerlemiş olması ve her geçen gün yeni tekniklerin / tedavi yöntemlerin uygulanmaya başlaması nedeniyle tıp dünyasında saç dökülmesi artık bir sorun olarak görülmüyor.

Saç ekimi tedavisi almaya karar vermeden önce bu duruma kendinizi psikolojik olarak hazırlamanız dikkate alınması gereken en önemli noktalardan biri. Çünkü uzun bir süre boyunca hayatınızı saçsız bir şekilde yaşadınız. Ve bir anda saçlarınız tekrar çıkmaya başlayınca az da olsa psikolojik bakımdan çalkantılı bir döneme girme ihtimaliniz bulunuyor. Bu nedenle saç ekimi tedavisine karar vermeden önce işe ilk olarak kendinizi bu tedaviye psikolojik olarak hazırlamakla başlayın. Ardından alanında uzman ve deneyimli bir hekime giderek genetik saç renginiz ve saç tipinizin belirlenmesini sağlayın. Ayrıca tedaviye geçilmeden önce hali hazırda sahip olduğunuz tıbbi hastalıklar ve eğer varsa genetik rahatsızlıklar da araştırılmalıdır. Bu bilgiler edinilmeden saç ekimi yapılamaz. Çünkü saç ekimi kişiye özel bir tedavidir ve sizin mevcut genetik özellikleriniz ve eğer varsa mevcut hastalıklarınız size uygulanacak olan tedavide büyük öneme sahiptir. Bu bilgiler sağlandıktan sonra uzman tarafından saç ekiminin yapılacağı deri bölge tıbbi olarak incelenir ve bilgi edinilir. Ardından saç ekimi tedavisine geçilebilir. Tedavi sonrası saçlarınız tıpkı eskisi gibi yavaş yavaş büyümeye başlayacak ve kaybetmiş olduğunuz saçlarınızı yeniden kazanmaya başlayacaksınız.

Saç ekimi tedavisi günümüzdeki en kolay tedavilerden biridir. Ancak bu tedaviyi alabilmeniz için yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı kontrolleri yaptırmanız ve tedavi için uygun olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekir. Hekiminiz tedavi için onay verirse kısa bir tedavi sürecinin ardından tekrar kaybettiğiniz saçlarınıza kavuşabilir ve kendinizi daha genç hissedebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.