Korku Filmlerinin Genç Yönetmeni Eli Roth’un ”5 Korku Filmi”

Korku Filmlerinin Genç Yönetmeni Eli Roth’un ”5 Korku Filmi”

Korku Filmlerinin Genç Yönetmeni ’un ”5 Korku Filmi”

Son yıllarda çektiği korku, gerilim filmleri ile dikkat çeken genç yönetmenlerden biri olan Eli Roth, ayrıca senarist ve oyuncu olarakta korku filmlerinde görev almış bir isim. Popüler korku filmleri çekmeyi hedefleyen ve izleyici kitlesini gün geçtikçe arttıran ünlü yönetmen, eşi Lorenza Izzo’yla da ”Artçı Şok” adlı korku, gerilim filminde rol almış ve birkaç filmde işbirliği içinde bulunmuşlardı. Korku ve gerilim seven izleyiciler için, işte korku filmlerinin genç yönetmeni Eli Roth’un 5 korku filmi;

Hostel – Otel (2005) IMDb Puanı; 5,9

Korku Filmlerinin Genç Yönetmeni Eli Roth'un ''5 Korku Filmi''
Ünlü korku filmi serisi Otel’in yaratıcısı olan Eli Roth, ikinci filmde de yönetmen koltuğunda yer aldı ve son filmi bir başka meslektaşına devretti. Sevilen serinin ilk filminde ise, iki genç adamın macera arayışı konu ediliyor. Josh ve Paxton isimli iki genç adam, macera arayışı içine girer ve bir seyahat planlarlar. Seyahatlerinin ilk durağı Amsterdam’da Oli ile tanıştıktan sonra, seyahat rotaları değişir. Çünkü Oli ikiliye Slovakya’lı güzel kadınların olduğu bir yerden bahseder. Gittikleri yerde herşey kusursuz görünmektedir. Bu derece kusursuz olan bu yer, gençlerin bir tuhaflık sezmelerine neden olur. Ancak bunun üstünde durmak yerine, yaşadıkları anların tadını çıkartmaya başlarlar. Çok zaman geçmeden, ölümcül bir tuzağın içine düştüklerini anlayacaklardır. Birer kurban rolünde olacakları bu tuzaktan kurtulmak, düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Genç yönetmen bu filmde, Quentin Tarantino ve Takashi Miike gibi başarılı isimlerle çalışmıştır.

Cabin Fever – Dehşetin Gözleri (2002) IMDb Puanı; 5,6

Korku Filmlerinin Genç Yönetmeni Eli Roth'un ''5 Korku Filmi''
Eli Roth yönetmenliğinde çekilen Abd, İngiltere yapımı korku filminde, beş kolejli arkadaşın tatile çıkması ve bu tatilde başlarına gelen olaylar anlatılıyor. Marey, Paul, Karen, Bert ve Jeff, tatil yapmak için ormanın içinde bir kulübeyi tercih etmişlerdir.
Tatil için geldikleri bu mekanda, kısa süre içinde içlerinden biri hastalanır. Ne olduğu belirsiz bir virüsten kaynaklanan bu durum, diğerlerine de hızla yayılmaya başlar. Bu virüs nedeniyle herkesin gerçek kişiliği, korkutucu hisleri ortaya çıkacaktır. Arkadaş grubu arasında çıkan çatışmalar ise, virüse karşı hayatta kalma savaşının mı, yoksa herkesin ortaya çıkan yeni yüzünün mü daha tehlikeli olduğunu ortaya koyacaktır.

Hostel: Part II – Otel 2 (2007) IMDb Puanı; 5,4

Korku Filmlerinin Genç Yönetmeni Eli Roth'un ''5 Korku Filmi''
Serinin devam filmi olan Otel 2, bu kez 3 kadının başına gelecek korkunç olayları konu alıyor. İlk filmde üç genç adamın, Slovakya’ya seyahat edişi ve otelde yaşadıkları korkunç anlar seyirciye sunulmuştu. Otel 2’de ise 3 kadın çalışmak amacıyla, yaz mevisiminde ülke dışına çıkarlar. İlk filmde yer alan otel ile ilgili, herşeyi bilmektedirler. Çünkü otel tüm Avrupa ülkelerinde, ciddi bir ün yapmıştır. Bu 3 kadında hiç ummadıkları bir anda, hesap edemedikleri bir tuzağın içine düşeceklerdir.

The Green Inferno (2013) IMDb Puanı; 5,4

Korku Filmlerinin Genç Yönetmeni Eli Roth'un ''5 Korku Filmi''
Başrolünde Eli Roth’un eşi Lorenza Izzo ile birlikte Ariel Levy, Aaron Burns gibi oyuncuların yer aldığı film, bir grup aktivist öğrencinin yaşadığı kanlı dakikaları konu alıyor. Amazon ormanlarına giden bu grup, kabilelerin yaşadığı bu ormanda yapılanma olmaması için gösteri yapacaklar ve canlı yayın ile dünyaya duyuracaklardır. Ancak korumaya çalıştıkları kabilelerden biri, bu grubun kabusu olacak ve yamyamlığın en kanlı ve korkunç hallerini yaşatacaklardır. Kült film ”Cannibal Holocaust” ile benzerlik taşıyan filmde Eli Roth, yamyamlığı mizahi bir dil kullanarak anlatmayı amaçlıyor.

Knock Knock – Yanlış Kapı (2015) IMDb Puanı; 4,9Korku Filmlerinin Genç Yönetmeni Eli Roth'un ''5 Korku Filmi''

 
Yönetmenliğini Eli Roth’un yaptığı ve başrollerinde başarılı aktör Keanu Reeves , Ana de Armas ile Eli Roth’un eşi Lorenza Izzo’nun rol aldığı Yanlış Kapı, yağmurlu bir gece yarısı mutlu bir evliliği olan Evan Webber’in kapısında beliren esrarengiz ve güzel iki kadının, Webber’in hayatında açacağı tahribatı konu alıyor. Başarılı bir mimar olan Evan Webber, haftasonu eşi ve çocukları olmadığı için evde yalnız başınadır. Ansızın kapı çalar ve yağmurlu havada kaybolduklarını söyleyen iki genç kadın, bir şekilde kendilerini içeri davet ettirmeyi başarırlar. Bu davet ise Evan’a, kabus gibi bir hafta sonu vaad etmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.