Temre Neden Olur?

Temre Neden Olur?

Neden Olur?

sorusunun yanıtına geçmeden önce, bu sorunun sıkça görülen bir cilt hastalığı olduğunu belirtmek gerekir. Temre hastalığının tedavisini cildiye polikliniklerinde, uzman cilt doktorları yapmaktadır.

Temre Hastalığı Nedir?

Temre cildin üzerinde oluşan, küçük boyutlarda ve kırmızı, şekil olarak pütürlü bir yüzeye sahip cilt hastalığıdır. Cilt yüzeyinde oluşacak tahriş nedeniyle ortaya çıkan bu hastalık, çok yaygın şekilde görülmektedir.

Temreye Neden Olan Etkenler Nelerdir?

Temre neden olur sorusunun cevabı olarak akla gelen ilk neden, cilde temas eden kimyasal ürünlerdir. Temre hastalığından korunmanın en önemli yolu, cilt bakımına önem göstermektedir. Halk arasında temre oluşumunun nazardan kaynaklandığı belirtilse bile, cilt bakımı eksikliği, cilde uygulanan kimyasal ürünler temre oluşumunda en büyük etkenlerdir.

Temre Hastalığının Tedavisi?

Temre neden olur sorusunun yanıtı uzman doktorlar tarafından bulunduktan sonra, temreye neden olan sebeplerin üzerinde durulması ve bunların kısa süre içinde yok edilmesi gerekmektedir. Bunun için doktorun size tavsiye edeceği ilaçlar ve kremleri kullanmalısınız. Doğru tedavi yöntemleri ile, bu cilt hastalığından kurtulmak mümkündür. Ancak yapılabilecek bir diğer tedavi yöntemi ise, bitkisel yollardan faydalanmaktır. Temre hastalığının iyileşmesi için uygulanabilecek, birçok bitkisel yöntem bulunmaktadır.

Temre Hastalığı Belirtileri

Temre hastalığın belirtileri kişilerde büyük rahatsızlıklara neden olabilir. Bu hastalık genellikle el ve yüz bölgelerinde kızarık şekillerde görülmektedir

Temre Hastalığı Tedavisinde Uygulanabilecek Bitkisel Yöntemler

Temre hastalığının iyileşmesi için, ördek yağını merhem olarak kullanabilir ve kısa sürede iyileşme sağlayabilirsiniz. Doğru ve olumlu sonuç alabilmek için, bu işlemin hergün uygulanması gerekmektedir. Bir diğer çözüm yolu ise, temrenin bulunduğu bölgeye kükürt tozu koymaktır. Koyacağınız kükürt tozunu temre oluşan bölgede bir süre beklettikten sonra, temizlemekte fayda var.
Ayrıca temreye iyi gelecek bir diğer bitkisel ürün olan nohut yağını deneyebilirsiniz. Nohut yağını temre olan bölgeye sürüp, hafif parmak hareketleri ile masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Erikte temre için faydalı bitkilerden biridir. Bir eriği sirkeye batırarak, temrenin üzerine sürdüğünüzde ve bu işlemi devam ettirdiğinizde, temrede iyileşme olduğunu görebilirsiniz.

Temre Neden Olur?
Temre için kullanılabilecek bir karışım ise, sedef çiçeği ve bal karışımı olarak bilinmektedir. Bu iki malzemeyi karıştırarak, temrenin üzerine uygulayabilirsiniz.
Bu yöntemler tamamen bitkisel malzemeler ile uygulanacağı için, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

05.12.2017 tarihi itibari ile güncellenmiştir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.