Karın Kası Nasıl Yapılır?

Karın Kası Nasıl Yapılır?

Televizyonlarda gördüğünüz ve imrendiğiniz diyorsanız, işte size bu yazımızda sorunuzun cevabını bulmanıza yardımcı olacağız. Baklava dilimi olarak adlandırılan görünüme sahip olmak için çeşitli yöntemler kullanarak üst ve alt karın bölgesinde yer alan kasları çalıştırmanız gerekir. Eğer vücudunuzu geliştirmek için birtakım egzersizleri yapıyorsanız, nasıl yapılır? diye kara kara düşünerek ihmal etmeyin.  yapmanın daha zor olduğunu düşünebilirsiniz ancak, ihtiyacınız olan noktalarda isabetli atışlar yaparsanız kısa sürede hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz.

Karın Kası Yapmak İçin Yöntemler

Öncelikle bu süreçte müthiş derecede sabırlı olmanız gerektiğini belirtelim. Daha sonra ise önemli olan iki püf noktadan birisi egzersizler, diğeri ise doğru beslenmektir. Peki ya karın kası nasıl yapılır? sorusuna cevap verebilmemiz için gereken egzersizlerin nasıl yapılması gerektiğini merak ediyor musunuz? Öyleyse karın kası yapmak için egzersiz yaparken plank adı verilen bir hareketten söz edebiliriz. Yere yüz üstü bir şekilde uzanıp, ayak parmak uçlarınızda dururken, bileğinizin ve dirseğinizin yere değmesi şeklinde açıklanabilecek bu hareket karın kasları için büyük kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca bu hareketi yaparken kalçaların düz, omurganın paralel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Plank hareketi dışında yüzmek, mekik, kürek çekmek, ağırlık kaldırmak ve koşmak gibi aktivitelerin içinde yer aldığı kalp ritmini normalden yükselten kardiyo egzersizlerini de düzenli olarak yapabilirsiniz.

Karın Kası Yapmak için Beslenme

Vücudunuzun karın kısmında bulunan baklava dilimleri yapmak için etkili olacak faktörlerden birisinin de beslenme olduğunu söylemiştik. Şimdi ise beslenirken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. İlk adımda su gelmektedir. Her sabah uyandıktan sonra aç karnına içilecek 1 bardak su, sonrasında ise ortalama 2,5-3 litre su içmek karın kası yapmak isteyenlere diyetisyenlerin de önerileridir. Karın kası nasıl yapılır? sorusunda beslenme konusu için mutlaka ihmal edilmemesi gereken bir öğün ise sabah kahvaltısıdır.
Böylece hızlı ve sağlıklı bir şekilde karın kası yapmak isteyenler için altın kurallardan birisini daha sizlerle paylaşmış olduk. Yazımızda belirttiğimiz antremanları ve beslenme düzeni ile kendinizi ayarlarken aralardaki birer gün dinlenmeyi unutmadan, geri kalan haftada üç gün aksatmadan yapabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.