İsot Diyeti İle Zayıflama Nasıl Olur? İsot Diyeti Nasıl Hazırlanır?

İsot Diyeti İle Zayıflama Nasıl Olur? İsot Diyeti Nasıl Hazırlanır?

Şarkıcı , yakın bir zaman önce çıktığı konser öncesi yapmış olduğu röportajında ile 2 ayda 15 kilo verdiğini söylemişti. Peki, nedir bu ve nasıl yapılır? Bütün bu soruların yanıtını sizler için bir araya getirdik.

İSOT DİYETİ NEDİR?

Acı biberin genel olarak metabolizmayı daha fazla hızlandırma gösteren etkisi içerisinde bulunduğu artık hepimiz farkındayız. İsot baharatı da acı biber familyasının bir çeşidi ve metabolizma hızlandırıcı etkisi olduğu ortaya çıkıyor. Bundan ötürü diyet yemeklerinize isot dahil edip, bu baharatın metabolizma hızlandırıcı etkisinden yararlanabilmek mümkün duruma gelecektir. İsot diyetini uygulayabilmek konusunda metabolizma hızınıza uygun bir diyet listesi yaparak isot diyetini yapabilirsiniz. İsot diyetini uygularken göz önüne almanız gerekli en önemli husus yediğiniz yiyeceklere isot dahil etmek olacaktır. Ancak bu olayı çok fazla abartmamanızda yarar var. Özellikle mide rahatsızlığı yaşayan insanların isot diyetini uygulamaları uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

İsot Diyeti İle Zayıflama Nasıl Olur? İsot Diyeti Nasıl Hazırlanır?

İSOT DİYETİ NASIL YAPILMAKTADIR?

Dünya genelinde göz önüne alındığında baharat ve acı seven çok az ülke arasında bulunmaktayız. Kırmızı biber, pul biber ve isot Türkiye’de mutfaklarda oldukça fazla kullanılan baharatlar içerisinde bulunmaktadır. İsot başta olmak üzere bu 3 baharatın sağlık yönünden de birçok yararı olduğu göz ardı edilemez.

İsotun metabolizma hızlandırıcı yönünden yararlanabilmek ve isot diyetini uygulayabilmek konusunda metabolizma hızınıza uygun bir diyet programı yaparak, yemeklerinize isotu ekleyip, isot diyeti yapma şansına sahip olarak kısa zamanda zayıflayabilirsiniz. İsot diyetinde dikkat etmeniz gerekli olacak en önemli durumlardan birisi de tuz eklememektir. Tuzu çok fazla dökmeden isot baharatını diyet yemeklerinize koyabilirsiniz.

İsotun bir diğer etkileri arasında antibiyotik görevi gördüğü, ağrıları geçirdiği, cinsel isteği artırdığı, kansere karşı koruma gösterdiği ve sindirim sistemini düzene koyduğu gibi etkileri de bulunmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.