General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma

General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma

Bazı durumlarda cep telefonlarımızın şifresini veya desenini unutabilmekteyiz. Bu sebepten dolayı da cep telefonlarımızı kullanamamaktayız. İşte bu durumlarda kişiler genellikle çözümü bir telefoncu da aramaktadır. Ücretini ödeyerek yaptırdığınız bu cep telefonlarını, kendi başınıza da yapabilmeniz mümkün durumdadır. Peki bu nasıl olacak diye soracak olursanız, cevap yöntemini aşağıda bulabilmeniz mümkündür. Fakat cevap kısmını okumaya geçmeden önce bilmeniz gereken bazı durumlar da bulunmaktadır. Aşağıda yer alan bilgileri okuyarak, bu tür durumları bir daha yaşamamak adına güvenlik önlemleri alabilmeniz mümkündür.

Telefon Şifresi Güvenliği Nasıl Olmalıdır?

Öncelikli olarak bilmelisiniz ki, cep telefon şifreleri basit şifreler olmalıdır. Basitten kasıt, sizin asla unutmayacağınız şifrelerdir. Bu şifreyi belirlerken, sizin için özel bir rakamı, doğum tarihinizi, T.C kimliğinizin son rakamlarını, aylık sabit olan bir gelir rakamınızı belirlemeniz tavsiye edilir. Bu tür bilgileri bir başkasının bilmesi veya tahmin etmesi çok zor bir ihtimaldir. Bu sebepten dolayı şifre belirlerken saydığımız faktörlerden yola çıkmanız tavsiye edilmektedir.

Ancak ben şifre kullanmıyorum, desen kullanıyorum diyecek olursanız, bunun için de bir çözüm yolu bulunmaktadır. İnsanlar genelde cep telefon desen şifresini ‘’L’’ şeklinde yapmaktadır. Bu şifre deseni çok kolay tahmin edilebileceği gibi, kişilerin ilk denediği şifre olmuştur. Bu sebepten ötürü bu desen dışında bir şifre belirlemeniz tavsiye edilmektedir. Nasıl bir desen belirlemeliyim diye soracak olursanız, bu tamamen size kalmış bir durum olduğunu söylemeliyiz. Çünkü biz ne söylersek söyleyelim, deseni unutabilmeniz mümkündür. Elinize en kolay bir şekilde uyan, kimsenin tahmin edemeyeceği bir deseni uygulayarak, kolayca şifrenizi tamamlayabilirsiniz.

General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma

Asıl sorunumuz, unutulan bir şifreyi veya deseni nasıl kıracağımız konusudur. Sizlere madde madde sıralamış olduğumuz adımları takip ederek, General Mobile Discovery marka cep telefonunuzun şifresini veya desenini ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak cep telefonunuzu şarja takarak kapatmanız gerekecektir.
  • Telefonunuzun tamamen kapalı olduğuna emin olduktan sonra, aşağıdaki yöntemleri uygulamaya devam etmelisiniz.
  • Cep telefonunun sağ tarafında yer alan ses kısma düğmesine basın ve bu düğmeye basarken aynı anda power (açma) düğmesine basın.
  • Bir süre bu düğmelere basmanızın ardından karşınıza bir ekran gelecektir. Bu ekran recovery ayarları olarak tabir edilmektedir.
  • Ancak siz elinizi düğmelerden çekmeyin. Çünkü beklediğimiz ekran bu değildir. Ekrana Factory Mode menüsü gelene kadar düğmelere basmaya devam edin.
  • Factory Mode menüsü, 6-7 sıradan oluşan bir menüdür. Bu ekran geldikten sonra ellerinizi düğmelerden çekebilirsiniz.
  • Artık telefonu sıfırlamamız için gerekli olan ekrana ulaşmış bulunmaktayız. Bundan sonraki adımları daha dikkatli olarak yapmanız gerekecektir.
  • Bu ekran içerisinde yer alan Clear mMMC yazısına, telefonun ses tuşları ile gelerek, power düğmesine basmanız gerekecektir. Böylece telefonunun sıfırlama işlemi başlamış olacaktır.

 

Tüm bu işlemlerin sonucunda telefonunuzdaki verilerin kaybolacağını bilmeniz gerekmektedir. Telefonunuz tamamen sıfırlanmış bir vaziyette açılacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.