Evde Tırnak Bakımı Hakkında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Evde Tırnak Bakımı Hakkında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Bayanların hatta son dönemlerde bakımına özen veren erkeklerin bile üzerinde durduğu tırnak bakımına oldukça önem veriliyor. Tırnak bakımını yapmadığınızda ya da ihmal ederseniz bir zamandan sonra elleriniz dahil tırnaklarınız pis bir şekilde görünecektir. Aynı zamanda bu pisliklerden ötürü tırnaklarınız bakteri, mantar üretmeye başlayacaktır. Fakat evde nasıl yapılır? bu konuyu merak ediyorsanız sizler adına yazılmış olan tavsiyelerimizi dikkatle okuyun.

Tırnak Bakımı İçin Öneriler

yalnızca belli başlı şeyleri yapmak değildir yani sigara kullanmak, alkol kullanmak ve başka tüm şeyleri kullanmanız sizin tırnaklarınız olmak üzere diğer tüm vücut organlarınıza zararı olacaktır. Özellikle sigaranın tırnaklarınız üstünde büyük etkisi oluyor. Sigaranın içerisinde yer alan zararlı maddeler fazlasıyla tırnaklarınızın batmasına sebep oluyor ve bu batıklıktan ötürü tırnaklarınız sarılaşma evresine giriyor. Aynı olayı tırnaklarınız gibi sakal ve bıyıklarınız hatta dişleriniz üstünde dahi görebilirsiniz. Tırnaklarınızın batmamasını ve sarılaşmamasını istiyorsanız sigaradan uzak kalmanız gerekir.

  • Sadece sigara mı? Hayır! Gün içerisinde kimlerle selamlaştınız? Kimlerle el sıkıştınız? veya nereleri ellerinizle ellediniz? Tüm bunlar tırnağınız ve organlarınız için büyük sorun teşkil ediyor. Nereye gezdiğiniz, neler yaptığınız bu gibi şeyler her zaman önemlidir. Dikkate alarak tüm bu sorunların hepsinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz yalnızca dışarıdan geldikten sonra ellerinizi bol suyla yıkamanız gerekmektedir. Ardından da ellerinizin nemlenmesi için nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.

Yukarıda yazdıklarımızın bir çoğu temel bakımlardır yani herkesin yapması gereken durumlardır ancak günümüzde tuvaletten çıktıktan sonra ellerini yıkamaya üşenen bir çok insan var! Bu gibi şeylere dikkat ettiğiniz gibi birde elleriniz ve diğer bölgelerinizin temizliği için cilt bakım ürünleri satın almak zorundasınız. Bu cilt bakım ürünleri cildinizin korunmasına, pisliklerden arınmasına ve bakterilerin üremesine engel olan şeylerdir. Örneğin; ”Avon, Gucci, Chanel, Tom Ford” gibi markaların cilt bakım ürünlerini kullanarak bu tür sorunların üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Sadece gün içerisinde insanlarla tokalaşmaktan uzak durun çünkü herkes ellerini kullanarak bir şeyler yapıyor. Ancak birisiyle tokalaşırsanız ya da bir yerleri ellemek zorunda kalırsanız mutlaka bunlardan sonra ellerinizin bakımını yapın daha sonrada güzelce ellerinizi temizleyin.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.