Yüzdeki Lekeleri Geçirmek İçin Neler Yapılır?

Yüzdeki Lekeleri Geçirmek İçin Neler Yapılır?

İnsanlar olarak herkes dışarıdan güzel görünmek ister. Yüzümüzde herhangi bir leke sivilce çıktığında rahatsız olur çözüm yollarını aramaya başlarız. Yüzde ortaya çıkan ve yaş ilerledikçe daha belirginlik gösteren oldukça rahatsız eden yüzdeki lekeler nasıl geçer konusunda yardımı olabilecek tavsiyelerimiz ile cildinizin pürüzsüz ve lekesiz bir görünüme kavuşmasına olanak tanıyabilirsiniz.

Yüzünüzdeki lekelerden kurtulmak konusunda yüzdeki lekeler nasıl geçer diye bakmadan önce ilk olarak yüzünüzde neden bu lekelerin olduğunun farkına varmamız gerekir. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan lekelerin yok edilmesinde farklı metodlar kullanılması gerekebilir. Bununla beraber ciltteki lekeler doğuştan çıkabilir ve bu kalıtsal duruma geçebilir. Bu halde çoğunlukla hekim kontrolünden geçmeniz daha verimli bir netice elde etmenizi gerektirecektir.

Yüzde ortaya çıkan lekeler nasıl geçer diye baktığınız vakit önümüze özellikle piyasada oldukça çok yer alan krem çeşitleri ve markaları gelir. Ancak evde uygulayacağınız doğal maskeler de bu hususta size yardımcı olabilecektir. Cildinizde yer alan lekelerin nedenini öğrenip ne tip lekeler olduğunu bulduktan sonra size tavsiye vereceğimiz yollardan birini ya da birkaçını denemeniz faydanıza olacaktır.

Yüzdeki Lekelerden Kurtulmanın Yolları

  • Güneş yüzünden meydana gelmiş olan yüz lekelerinin daha fazla yayılmasını engelleyebilmek için güneş koruyucu kremler kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Denize gitmiyor olsanız bile en az 30 faktör güneş koruması içeren kremler kullanmalısınız.
  • Yüz lekeleriniz için kullandığınız kremlerin dönemsel olarak kullanılması ya da ara sıra kullanılması hiçbir etki yapmayacaktır ve bu sebeple düzenli kullanmaya özen gösterilmelidir.
  • Suyla elma sirkesini seyrelterek yüzde bulunan lekeler üzerine pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. Ancak bu işlem sonrasında güneşe çıkmamaya ve yüzü korumaya özen gösterilmesi gerekir.
  • Yüz lekeleriniz artmaya başladıysa cilt doktoruna giderek daha etkili öneriler almanız yararınıza olacaktır.
  • Yarım tatlı kaşığı limon suyu, yarım tatlı kaşığı su ve yarım tatlı kaşığı üzüm sirkesini karıştırıp bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Karışım yüzünüzde yarım saat bekletip ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi lekeler gidene kadar her hafta uygulamanız etkili bir sonuç almanızı sağlar.
  • Yüzdeki lekeler nasıl geçer konusunda size yardımı olacak bir diğer maske için 1 adet sararmış salatalığa ihtiyacınız bulunmaktadır. Salatalığı buzdolabına koyup sararıncaya dek bekletin. Sararan salatalığı rendeleyip süzerek suyunu alın ve bu suyu pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın, 30 dakika bekletip durulayın. Haftada 2 kez bu uygulamayı gerçekleştirmeniz sayesinde cilt lekelerinizin renginde açılma olduğunu görebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp